İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 13 inç ve 15 inç MacBook Pro ve Ekran Boyutu İtibari ile Yenilenecek Olan MacBook için Konsept Tasarımlar

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı söylenen ve Haziran ayında düzenlenmesi öngörülen WWDC 2016 (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde yeni 13 inç ve 15 inç MacBook Pro modellerini tanıtması bekleniyor.

Apple’ın MacBook Pro modellerini her şeyi ile özellikle tasarım açısından yenilemesi bekleniyor. Tasarımcı Martin Hajek’te yeni cihazların nasıl görünebileceğini ışık tutan konsept tasarımlarını bu bağlamda paylaştı.

Ayrıca yine tasarımcı Andrew Ambrosino, Apple Music gibi uygulama arayüzlerini de gelecek nesil OS X 11 için dizayn etmiş ve OS X kavramına dahil etmiş.

Konsept tasarımlarda dikkat çekici detay ise 15 inçlik kasada kullanılan klavyenin biraz küçük kalmış olması. Apple her zaman daha iyi bir yazma deneyimi sunmak için klavyede özel yapı kullanıyor ve hal böyle olunca konsept tasarımda bu yön biraz negatif bir yöne sahip.

Ayrıca Apple’ın 12 inçlik yeni MacBook modelini ekran boyutu yönünden güncelleyerek sunması bekleniyor. Muhtemelen 13 inç ve 15 inç MacBook’lar yolda. Tümüyle pratiklik abidesi olarak görülen yeni MacBook’un konsept tasarımlardaki yeri oldukça isabetli gibi duruyor. Gerek inceliği gerek genel tasarım yönü ile yeni MacBook konseptlerine olasılığı yüksek bir konsept tasarım diyebiliriz.

Hajek konsept tasarımlarında altın başta olmak üzere roze altın renk seçeneğini de kullanmış durumda. Apple’ın yeni Mac’lerinde hangi renk seçenekleri kullanacağı veya en önemlisi MacBook Pro için altın ve MacBook için roze altın renk seçeneğini tercih edip etmeyeceği şimdilik büyük bir sır.

İşte konsept tasarımlar;