İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 4 inç iPhone için ‘iPhone 5SE’ Adlandırması Yerine ‘iPhone SE’ Kullanılacak

Yeni 4 inç iPhone modeli için söylentiler giderek artmış durumda. iPhone 5s ve iPhone 5’in yükseltilmiş ve yeniden vücut bulmuş hali olacak olan yeni 4 inç iPhone için şimdide iPhone SE adlandırması konuşulmaya başlandı. Daha önce yeni 4 inç iPhone modeli için iPhone 5SE’nin konuşulduğunu hatırlatalım.

teknik destek

9to5Mac’in yayınladığı raporda, iPhone 5SE adlandırmasının sadece bir rivayetten ibaret olduğu ve asıl adlandırmanın iPhone SE olacağı belirtiliyor. En azından bu söylenti ile artık iPhone 5SE yerine iPhone SE kullanacağımız açık. Yine de son noktayı Apple düzenleyeceği Mart etkinliğinde koyacak.

Apple içinden kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Apple ne iPhone 6 ailesinden ne iPhone 5 ailesinden en de iPhone 7 ailesinden benzer bir isim kullanmamakta kararlı. Bu sebeple yeni 4 inç iPhone modeli için yeni bir adlandırma kullanılması gündemde ve kararın iPhone SE yönünde olduğu belirtiliyor.

Raporda ayrıca, iPhone SE’nin esasen iPhone 5s’nin yükseltilmiş hali olacağı yine de fiyat noktasında farklılıkların olacağı belirtiliyor. Yani iPhone SE mevcut iPhone 5s fiyatlarına göre daha yüksek rakamla satışa sunulacak.

Ayrıca en güncel söylentilere göre, iPhone SE A9 işlemci ve M9 hareket yardımcısı ile gelecek. Özellikle M9 hareket yardımcısı ile sadece şarjda değil her konumda iPhone SE’nin “Hey Siri” komutuna cevap verebileceğini belirtelim. Ayrıca 3D Touch desteği olmadan, Live Photos ve Apple Pay için NFC gibi yeniliklerle geleceğini de belirtelim.

iPhone SE’nin 16 ve 64 GB depolama seçenekleri ile sunulacağı da gelen bilgiler arasında.

Son söylentiye göre ise Apple yeni 4 inç iPhone modelinin 22 Mart’ta tanıtacak.

İLGİLİ YAZI: Yeni 4 inç iPhone 5SE ve 9.7 inç iPad Pro’nun Tanıtılacağı Etkinlik 22 Mart’ta Gerçekleşebilir

müşteri hizmetleri