İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 4 inç iPhone SE Hemen Hemen iPhone 5/5s ile Aynı Tasarım Hatlarına Sahip Olacak

Önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen yeni 4 inç iPhone SE’nin tasarımı hakkında net detaylar gelmeye devam ediyor. Son ortaya çıkan bilgiler ışığında iPhone SE’nin hemen hemen iPhone 5/5s ile aynı tasarım hatlarına sahip olacağını net bir dille söyleyebiliriz.

iPhone SE için daha önce ortaya çıkan kılıfını iPhone 5 kılıfı ile yan yana koyan MacRumors, yeni 4 inçlik iPhone modeli hakkında büyük ipuçlarını ortaya koyuyor.

İşte o video;

iPhone SE kılıfı içinde iPhone 5’in bazı yönlerden farklı olduğu görülüyor olsa da genel olarak tasarım hatlarındaki benzerlikleri dikkat çekiyor. iPhone 5s’in özellikle incelik yönünden iPhone SE ile benzer oluşu da dikkatlerden çekmiyor.

Yine de Apple’ın tasarım olarak baştan sona yenilediği bir 4 inç iPhone’u görmemiz söz konusu gibi duruyor. Hele ki satış rakamlarını arttırmayı hedefleyen Apple’ın böyle bir adım atması da gerekiyor.

Özetle, iPhone SE’nin tıpkı iPhone 5/5s benzeri tasarım hatlarına sahip olacağı açık. Tipik 4 inç iPhone modeli olacağını net bir dille söyleyebiliriz.

Apple’ın yeni 4 inç iPhone SE’i, yeni 9.7 inç iPad Pro’yu ve yeni Apple Watch kayışlarını tanıtacağı etkinliği 21 Mart Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak ve o gün AppleFoni ekibi olarak etkinlikte ortaya çıkan her şeyi sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin!