İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 4 inç iPhone SE Tanıtıldı! İşte iPhone SE’nin Özellikleri

Apple bir süredir gündemi meşgul eden ve uzun zamandır beklenen yeni 4 inç iPhone SE’yi bugün gerçekleştirilen özel etkinlikte tanıttı. Yeni iPhone modelinin iPhone 5s ve iPhone 6/6s arasında bir tasarıma sahip olduğunu ve Apple’ın bu yeni iPhone modeli ile 4 inç ekranlı iPhone kullanıcılarını hedeflediğini belirtelim.

teknik destek

Her ne kadar bir iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kadar olmasa da yeni iPhone’un özellikleri oldukça tatmin edici duruyor.

Yeni iPhone SE, iPhone 6s’de olduğu gibi dört renk seçeneği ile geliyor. Rose altın, uzay grisi, gümüş ve altın renklerle geliyor.

iPhone SE A9 işlemci ile geliyor ve iPhone 5s’e göre iki kat daha hızlı. Yeni iPhone SE’nin 12 megapiksel iSight arka kamera ile geldiğini de belirtelim. Ayrıca 4K Video kaydı da yapabildiğini yapabiliyor. Panaroma çekimlerde 63 megapikselin üzerine çıkabilmesi, piksel odaklanması, true ton flaşın yer alması, yeni resim işleme donanımının kullanılmış olması onun kamerasını oldukça iyi kılıyor. En azından bir iPhone 5s’e ve iPhone 6’ya göre.

Yeni iPhone’da inanılmaz derecede pil iyileştirmeleri de yapılmış.

iPhone SE’de 150 megabite varan LTE modem kullanılıyor. Wi-Fi’da ise iPhone 5’e göre saniyede 3 kat daha hızlı veri alıp gönderebiliyor.

Yeni iPhone SE, Wi-Fi aramalarını destekliyor. Bu özelliğin henüz ülkemizde kullanılabilir olmadığını belirtelim. Bluetooth 4.2, her zaman aktif “Hey Siri”, Apple Pay desteği, yeni mikrofonlar ve 240 fps’ye kadar ağır çekim yapabilme yeteneklerine sahip.

iPhone SE’nin 16 GB’lık modeli 399 dolarda başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 64 GB iPhone SE’nin fiyatının ise 499 dolar olduğunu belirtelim. Fiyatların gayet makul olduğunu da vurgulayalım.

iPhone SE’nin Mart ayı sonunda ve Mayıs ayı içerisinde 110 ülkede satışa sunulacağını belirtelim. Ayrıca yeni iPhone modelinin öncelikli olarak ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur ve İngiltere’de satışa sunulacağını belirtelim.

müşteri hizmetleri

3 Yorum

 1. mzffr yvz mzffr yvz 21 Mart 2016

  Turkiye de ne zaman satısa sunulacak? Bu konuda bi bilginiz var mı?

  • Ömer Ergin Ömer Ergin Yazar | 22 Mart 2016

   Merhaba,

   Yeni iPhone SE, 29 Mart’ta ülkemizde siparişe açılacaktır.

   • mzffr yvz mzffr yvz 22 Mart 2016

    Teşekkürler..

Yorumlar kapatıldı.