Şimdi yükleniyor

Yeni 4 inç iPhone SE’de 4K Video Kamera mı Yer Alacak?

iPhone-4K-Video

Yeni 4 inç iPhone SE’de 4K Video Kamera mı Yer Alacak?

Apple’ın 21 Mart‘ta gerçekleştireceği özel bahar etkinliği öncesinde taze söylentiler gelmeye devam ediyor. En yeni söylentiye göre şirket yeni 4 inç iPhone‘unda, iPhone 6s’e eş 4K kameraya yer verecek. Bu şekilde iPhone SE‘nin iPhone 6s benzeri yüksek çözünürlük iSight kamera ile geleceği tahmin ediliyor.

teknik destek

Bir analistin ortaya attığı iddiaya göre, Apple yeni 4 inç iPhone SE için 4K çekim demoları hazırlıyor ve bunu özel bahar etkinliğinde gösterecek.

Henüz bu iddia oldukça teze ve pek çok tarafça onaylanmış durumda değil. Bu nedenle temkinli düşünmekte fayda var. Yine de Apple’ın iPhone 5s’in yükseltilmiş versiyonu olarak karşımıza koyacağı iPhone SE için büyük planlarının olması gerektiğine inancımız tam.

Şirketin özellikle 4 inç iPhone severleri tatmin etme hedefinde olması da bu iddiayı kısmen doğruluyor. Şimdiye kadar ortaya çıkan detaylara göre iPhone SE’de ayrıca A9 işlemci, Apple Pay için bir NFC çip yer alacak.

Apple’ın özel bahar etkinliği 21 Mart’ta Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleştirilecek ve etkinliğe dair tüm detayları AppleFoni olarak sizlerle paylaşacağız.

 

teknik destek