İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 9.7 inç iPad Pro 2 GB RAM’e Sahip

Apple’ın 2014 sonbaharında tanıttığı 12.9 inç ekranlı iPad Pro’nun eş versiyonu olarak lanse edilen ve aslında tablet pazarında bilinen her şeyi değiştiren 9.7 inç iPad Pro’nun tanıtılması ile avuçiçinde kullanıcılara gerçek anlamda performans sunan bir cihaz sunulmuş oldu.

9.7 inç iPad Pro ile muhtemelen iPad Air serisinin de üstünü kapan Apple beklentileri karşılayan yeni bir modelini tablet pazarına kazandırmış oldu.

9.7 inç iPad pro A9X çip ve bu çipe yerleşik gelen M9 hareket yardımcısı işlemci, 4 hoparlör, Smart Connector gibi kışkırtıcı özellikleri ve Apple Pencil, Smart Keyboard gibi ilgi çekici aksesuar desteği ile geliyor.

Apple’ın yeni iPad modeli olan 9.7 inç iPad Pro adına tüm bunları üstüne basa basa düzenlediği özel etkinliğinde göstermesi ve tanıtmasında dikkate alınmayan ve insanlarla paylaşılmayan tek detay 9.7 inç iPad Pro’nun sahip olduğu RAM miktarıydı.

Ancak yeni iPad modeli üzerinde yapılan Geekbench testi ile bu sır aralandı. 9.7 inç iPad Pro’nun 2 GB RAM’e sahip olduğu ortaya çıktı.

Twitter üzerinden Matthew Panzarino bu detayı insanlarla paylaştı. İşte o tweet;

https://twitter.com/panzer/status/712331691579219968?ref_src=twsrc%5Etfw

12.9 inç iPad Pro’ya eş özellikleri ile dikkat çeken 9.7 inç iPad Pro’nun belki de ondan tek eksiği RAM miktarı. Çünkü 12.9 inç iPad Pro 4 GB RAM ile geliyor.

Yine de gerek ekran boyutu gerek ince hatları ve şık tasarımı gerekse donanımı ile ön plana çıkan bir iPad Pro ile karşı karşıya olduğumuzu belirtelim. Pek çok PC’nin yapamadığını yapan bir tablet olduğunu da vurgulayalım.