İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 9.7 inç iPad Pro Genel İnceleme

Apple geçen hafta başında iPad ailesine yepyeni bir üyeyi kattı; 9.7 inç iPad Pro. Yeni küçük dev iPad modelinin neler sunduğu elbetteki merak konusu. Ülkemizde 2.199 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan 9.7 inç iPad Pro için inceleme yazısını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

teknik destek

Öncelikle 9.7 inç iPad Pro’nun özelliklerine ve daha fazlasına ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni iPad modelinin Apple tarafından “Canavar. Bilgisayar.” olarak yorumlandığını belirtelim. Bir büyük boyu 12.9 inç iPad Pro ile hemen hemen eş değer özelliklere sahip olan 9.7 inç iPad Pro’nun verimli aksesuarlarla geldiğini de belirtelim. Günlük kullanımda oldukça iyi olan 9.7 inç iPad Pro kesinlikle tablet piyasasını yeniden şekillendirecek diyebiliriz.

12.9 inç iPad Pro’ya göre biraz daha küçük olan 9.7 inç iPad Pro, fiyatıyla 12.9 inç iPad Pro’nun yerini rahatlıkla alacak bir tablet modeli. Özellikle bazı Windows PC’lere karşın çok daha yüksek performans sunuyor oluşu ile tercih sebebi olacak bir cihaz diyebiliriz. Donanım ve yazılım yönünden ne kadar iyi olduğunu konuşmaya gerek yok. iOS 9.3 yazılımı ve A9 çip, 2 GB RAM gibi yüksek donanımı ile 9.7 inç iPad Pro kesinlikle etkileyici bir yere sahip. Özellikle Smart Keyboard, Apple Pencil gibi hiper olarak tanımlanabilecek aksesuarları ile onu daha iyi hale ve bir PC’nin yerini alabilecek duruma getirebiliriz.

Pek çok PC’ye göre, hatta hemen hemen hiçbir PC’de yer almayan yüksek çözünürlüklü kamerası ile de onu etkin bir fotoğraf makinası olarak kullanmanız mümkün. 4K video kaydı ve 12 megapiksel fotoğraf çekebilme yetenekleri ile gelen 9.7 inç iPad Pro’nun kamerasına daha yakından bakalım;

9.7 inç iPad Pro satın alacakların özellikle depolama kapasitesi konusunda dikkatli olmalarını öneriyoruz. Gerek 12 megapiksel fotoğraflar gerekse 4K video kaydı gibi yüksek yeteneklerin yüksek verileri de beraberinde getireceği aşikar. Bu sebeple en az 128 veya 256 GB depolama seçeneği ile tercih edilmesi şart.

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun 31 Mart’ta/Nisan ayının ilk haftasından itibaren satışa sunulacağını da hatırlatalım.

müşteri hizmetleri