İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 9.7 inç iPad Pro Tanıtıldı! İşte Yeni iPad Pro’nun Özellikleri

iPad Air 2’den sonra Apple 9.7 inç ekranlı Air serisine kısa süreli bir ara vermiş ve dev ekranlı 12.9 inç iPad Pro’yu tanıtmıştı. O günden bu yana iPad Air 3 mü yoksa 9.7 inç iPad Pro mu tanıtılacağı merak konusuydu. Apple bugün gerçekleştirdiği özel etkinliğinde yeni 9.7 inç iPad Pro’yu resmen tanıtmış oldu.

teknik destek

Yeni iPad modeli ile birlikte iPad Air’in üstünün kapatılması söz konusu gibi duruyor. Yani yakın zamanda yeni iPad Air modelinin gelmesi mümkün olmayabilir.

Yeni 9.7 inç iPad Pro ile Apple’ın tablet piyasasını elinin altına almayı planladığı açık. 12.9 inç iPad Pro’nun bir küçük boyu formatında gelen yeni iPad modelinin özellikleri oldukça tatmin edici duruyor.

Yeni 9.7 inç iPad Pro’da 12.9 inç iPad Pro ile aynı ekran malzemeleri kullanılmış. Yeni ipad Pro’nun ekranı oksit TFT’den oluşuyor. Özel kontrolörlü zamanlama söz konusu bu da onun “inanılmaz” kontrast oranı ve net metinler sunması anlamına geliyor. Ayrıca 9.7 inç iPad Pro herhangi bir tablete göre ekranında en düşük yansıma yaptırıyor.

Yeni 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2’ye göre %25 daha fazla renk doygunluğuna ve %25 daha parlak ekrana sahip. Ayrıca yeni iPad Pro’nun True Tone ekrana sahip olduğunu da belirtelim. Bu ortam ışığına göre ekranının renk sıcaklığını ölçtüğünü ve en doğru renk doygunluğu ve parlaklığı sunması anlamına geliyor.

9.7 inç iPad Pro’nın iPad Air 2’ye göre 2 kat daha fazla ses yüksekliğine sahip olduğunu belirtelim. A9X işlemci ile gelen 9.7 inç iPad Pro’nun grafik gücü 12 çekirdekten oluşuyor. Bu avuç içinizde tuttuğunuz bir cihazın bir Xbox 360 daha güçlü grafikleri destekliyor olması anlamına geliyor. Yeni iPad modelinde ayrıca hareket yardımcısı, A9X işlemciye gömülü M9 çip de yer alıyor. Bu da her zaman aktif “Hey Siri” özelliği anlamına geliyor.

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun beraberinde Smart Keyboard’u ve Apple Pencil desteğini de getirdiğini belirtelim.

Yeni iPad Pro, Smart Connector ile diğer birçok aksesuarı da destekliyor. Bir USB Kamera Adaptörünü veya SD Kart Okuyucuyu ona bağlayabilirsiniz. Elbette ki diğer çevre birimlerini de ona bağlayabilirsiniz.

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun 12 megapiksel iSight arka kamera ile geldiğini belirtelim. Piksel odaklama, True Tone Flaş, yeni görüntü sinyal işlemcisi, 63 megapiksele kadar panorama çekimi, Live Photos, 4K video kaydı yapabildiği diğer pek çok şeyden sadece birkaçı. Retina flaş ile 5 megapiksel FaceTime HD ön kameranında yeni iPad modelinde bulunduğunu belirtelim.

Yeni iPad modeli dört renk seçeneği ile rose altın, uzay grisi, gümüş ve altın renklerde satışa sunulacak.

Yeni 9.7-inç iPad Pro’nun satış fiyatı ise 599 dolar (32GB Wi-Fi), 749 dolar (128GB Wi-Fi) ve 899 dolar (256GB Wi-Fi). Gönderimlerine ise 31 Mart’ta başlanacak. Ayrıca iPad Pro’nun 24 Mart’ta ön siparişe açılacağını belirtelim.

Ayrıca 12.9 inç iPad Pro’nun 256 GB depolama seçeneği ile 1.099 dolar fiyat ile satışa sunulacağını da belirtelim.

Etkinlikte ayrıca bazı dipnotlarda paylaşıldı. Apple bugüne kadar 200 milyondan fazla 9.7 inç iPad satışı gerçekleştirmiş. App Store’da 1 milyondan fazla iPad uygulamasının yer aldığı da etkinlikte paylaşılan detaylar arasında

müşteri hizmetleri