İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Daha Fazlası

Apple dün şimdiye kadarki en güçlü 9.7 inç iPad modelini, yeni iPad Pro’yu tanıttı. Yeni 9.7 inç iPad Pro ile Apple modern dünyada kişisel bilgisayarlar için yepyeni bir vizyon sunuyor. Birçok taşınabilir PC’nin sahip olduğundan daha fazla gücü parmaklarınızın ucuna hatta avuç içinize getiriyor.

teknik destek

Yeni iPad modeli 9.7 inç iPad Pro’ya gelin tüm detayları ile bakalım.

Tasarımı

Tablet konusunda tasarımla kendini zaten kanıtlayan Apple, 12.9 inç iPad Pro ile şıklığı yükseltmiş ve yeni 9.7 inç iPad Pro ile bunu sürdürüyor diyebiliriz.

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun Wi-Fi modelleri 437 gram, Wi-Fi + Cellular modelleri 444 gram. Ve sadece 6.1 mm kalıklıkta geliyor.

iPad-Pro-Tasarim

iPad Pro’nun dört renk seçeneği ile geldiğini belirtelim. Gümüş, altın, uzay grisi ve roze altın renk seçenekleri ile geliyor.

Yeni iPad’in dört stereo hoparlör ile geldiğini de belirtelim.

Ekranı

iPad-Pro-Ekrani

Yeni iPad Pro modeli 9.7 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı Multi-Touch ekran ile geliyor. İnç başına 264 piksel (ppi) yoğunlukta ve 2048 x 1536 çözünürlük bir ekrana sahip. iPad Pro’Nun önceki iPad’lere göre %25 daha fazla renk doygunluğu sunduğunu belirtelim.

Geniş renk paletine sahip ekranda True Tone teknolojisi mevcut. Bu teknoloji ile ekran, rengini ve yoğunluğunu çevrenizdeki ışığa göre otomatik olarak ayarlamak için, gelişmiş dört kanallı ortam ışığı sensörlerini kullanıyor. Böylece, bir şeyler okurken bir kağıda bakıyormuşçasına doğal ve rahat hissediyorsunuz.

9.7 inç iPad Pro Parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama, tam lamine ekran ve yansıma önleyici kaplama ile geliyor.

Teknolojisi

iPad-Pro-Teknoloji

Yeni iPad Pro’ya 64 bit A9X çip ve yerleşik M9 hareket yardımcısı güç veriyor. A9X çipin verimli mimarisi 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Yeni tabletin iPad Air 2’ye göre 1.8 kata kadar daha hızlı CPU performansı sunduğunu belirtelim. iPad Pro, iPad Air 2’ye göre iki kata kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor.

9.7 inç iPad Pro üç tip depolama kapasitesi sunuyor. 32 GB, 128 GB ve 256 GB depolama kapasitesi ile geliyor.

Kamerası

iPad-Pro-KameraiPad Pro ön ve arka tarafta iki muhteşem kameraya sahip. 9.7 inç iPad Pro’nun ön tarafında 5 megapiksel FaceTime HD kamera yer alırken arka tarafında 12 megapiksel iSight kamera yer alıyor.

9.7 inç iPad Pro ile 4K video, Live Photo’lar ve saniyede 240 kare ağır çekim videolar çekebiliyorsunuz. Aynı zamanda True Tone Flash özelliğine sahip ilk iPad olduğu için, ortamdaki ışık nasıl olursa olsun cilt tonları harika görünüyor.

iPad Pro’nun ön kamerası ise oldukça gelişmiş özelliklerle geliyor. True Tone özelliğine sahip Retina Flash ile gelen 5 megapiksel FaceTime HD ile muhteşem selife’ler çekebilirsiniz.

Sensörleri

Gelişmiş Touch ID, ekran rengini ve yoğunluğunu çevrenizdeki ışığa göre otomatik olarak ayarlamak için gelişmiş dört kanallı ortam ışığı sensörleri, üç eksenli jiroskop, ivmeölçer ve barometre yer alıyor.

Cellular ve Wireless Bağlantıları

LTE desteği bulunan 9.7 inç iPad Pro ile daha hızlı wireless ve Wi-Fi bağlantısı mümkün. Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac); çift kanal (2.4 GHz ve 5 GHz); MIMO özellikli HT80 Wi-Fi ve ultra hızlı wireless bağlantı ile internette gezinin, uygulama ve oyun indirin, video izleyin. Üstelik, Bluetooth 4.2 teknolojisi sayesinde diğer aygıtlarınıza bağlı kalabilirsiniz.

Güç ve Pili

Yeni iPad Pro yerleşik 27.5 watt-saatlik şarj edilebilir lityum-polimer pil ile geliyor. Bu güçlü pili ile yeni iPad ile Wi-Fi üzerinden 10 saate kadar internette gezinebilir, video izleyebilir veya müzik dinleyebilirsiniz. Hücresel veri ağı üzerinden 9 saate kadar internette gezinebilirsiniz.

Diğer Özellikleri

iPad Pro’da artık iPad’ler için standart hale gelen diğer pek çok özellikte yer alıyor. Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden FaceTime görüntülü veya sesli arama yapabilirsiniz. iPad Pro ile beraberinde Lightning – USB kablosu ve USB güç adaptörü ile geliyor.

Fiyatı

9.7 inç ekranlı iPad Pro’nun kısmen uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu belirtelim.

Wi-Fi modeller;

32 GB: 2.199 TL

128 GB: 2.799 TL

256 GB: 3.399 TL

Wi-Fi + Cellular modeller;

32 GB: 2.699 TL

128 GB: 3.299 TL

256 GB: 3.899 TL

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun Mart sonu Mayıs başı satışa sunulacağını belirtelim.

müşteri hizmetleri