İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Apple iPad 2018 Sonunda Piyasaya Çıkacak

Ünlü bir Apple analisti olan Mark Gurman, Apple‘ın yeni iPad‘ini yıl sonuna doğru piyasaya çıkarmayı planladığını söyledi. Merak uyandıran bu söylem genişletilen Apple çip üretim bölümüne ayrılmış bir raporda geliyor. Apple‘ın 2018’de güncellenmiş dizüstü bilgisayarları ve yeni bir masaüstü bilgisayarı tanıtacağından da bahsediyor.

teknik destek

apple-ipad-2018

Yeni iPad‘in Apple tarafından tasarlanmış bir grafik motoru üzerinde çalışması bekleniyor ve özel bir AI çipi olması da muhtemel.

Ekim 2017’de Apple‘ın tedarik zinciri içerisindeki kaynaklardan bir diğer analist olan KGI Securities’den Ming-Chi Kuo’dan gelecek bu yeni iPad‘le ilgili ilk söylentileri duyduk. Daha sonra Kuo bu yeni iPad‘in iPhone X’de başlatılan gelişmiş bir 3D yüz tanıma teknolojisi olan Face ID’nin tanıtımı ile tasarımda bir değişiklik getireceğini söyledi. Yeni iPad‘in ayrıca daha ince kaplamaları ve daha çekici bir tasarıma sahip olabileceğini de belirtti.

Kısa bir süre önce iOS 11.3 beta referansında, daha önce ise açık bir şekilde yeni navigasyon ve Face ID kamerada da dahil olmak üzere iPad‘in yeni tasarımına “modern iPad” olarak anılan bir anahtar kelimeyi de böylece görmüş olduk.

Yeni iPad, Face ID için bir TrueDepth kamera bulundurursa portre özelliğini ve yeni animoji özelliğini de destekleyecektir.

teknik destek