Yeni Apple patenti, OLED ekranını MacBooks için bir klavye olarak hayal ediyor

awd

Touch Bar tam anlamıyla bir klavye olsaydı neler olurdu? İşte Apple‘ın yeni patenti ve hayal edilenler…

Geçtiğimiz dönemlerde MacBook Pro‘nun son tasarımıyla Apple, klavyenin üst bölgesinde yer alan işlev tuşlarının konumuna OLED ekranlı bir Touch Bar eklemiş ve bunu duyurmuştu. İlk andan itibaren yoğun ilgi gören ve büyük bir beğeni kazanan Touch Bar ile şirket gelişime son gaz devam etmek istedi ve yaptı. Apple şimdide İndider yardımıyla OLED ekran klavyesi patenti alıyor.

Aslında Apple’ın yeni patenti nedir diye sorsalar “Touch Bar’ın klavye olsa ne olurdu?” sorusunu sorardık. Çünkü Apple’ın yeni patentleri hayallerimizi süsler şekilde geliyor.

Apple’ın yeni patenti aslında iki şekilde anlatılıyor. Hem görüntü kalitesini arttırmak hemde çift ekranlı yansımadan faydalanmak. Birinci şekilden bahsedecek olursak MacBook’a benzediği kesin. Yani iki ekran bir menteşe ile bağlanan tek bir cihazın parçası gibi duruyor. Ancak ikinci şekilde ise klavye bilgisayarın bir aksesuarı olarak duruyor. Sanki sonradan alınmış gibi. Tıpkı sonradan alınan kablosuz mouse (fare) gibi duruyor.

Patent ayrıca, iki ekran arasındaki yansımayı en aza indirmek için geliyor. Apple’ın asıl amacı zaten bu yansımayı tam anlamıyla kaldırmak veya mümkün mertebe üstesinden gelebilmek. Tabii ki şuan için sadece bir patent veya bir hayal olduğunu söyleyelim. Kesin olarak bu şekilde olması da beklenemez. Ancak Apple’ın hayalleri gerçekleştirdiğini de unutmayalım.

müşteri hizmetleri