Yeni Apple Watch Series 3 Hakkında Tüm Bilinenler!

Apple Watch Series 3 Tasarım

Apple’ın yarın tanıtacağı ve üçüncü nesil akıllı saati olması beklenen Apple Watch Series 3’ün kendi LTE modemine kavuşacağı artık neredeyse kesinleşti. Bluetooth ile bağlı olduğu iPhone ile aynı SIM kartını kullanacak olan yeni Apple Watch, böylece gelen telefon çağrılarını cevaplamayı kolaylaştıracak.

teknik destek

Yeni Apple Watch Series 3’ün yan tarafında bulunan kırmızı renkteki Digital Crown, mevcut Watch Series 1 ve Series 2’ninkine göre biraz farklı bir yapıda. Çünkü Apple Watch Series 3’teki Digital Crown LTE anteni görevini görüyor. Ek olarak, ortaya çıkan fotoğraftaki Watch Series 3’ün (yazı görselindeki) ekranının sol üst kısmındaki sinyal gücü göstergesi yeni Apple Watch modeline SIM kartı takabileceğimizin veya iPhone’da takılı olan SIM kartını doğrudan kullanabileceğinin bir göstergesi.

Gördüğümüz kadarıyla mevcut Watch’lardaki tasarımsal hatlar korunmuş. Cihaz ile birlikte tanıtılacak olan yeni kayış modelleri hakkında ise hemen hemen hiçbir bilgi bulunmuyor.

Apple’ın daha uzun soluklu kullanım için pil kapasitesini arttırması beklenen yeni Watch Series 3 modeli, watchOS’un yeni sürümü olan watchOS 4 ile beraber gelecek. İçinde LTE modemi bulunduracak olan modelin baz istasyonu ile sürekli bağlantıda olacağını düşünürsek, yeni Apple Watch’un diğer modellere göre çok daha yüksek pil tüketimine sahip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bundan dolayı, Apple’ın pil kapasitesini arttırması ve pil tüketimini en üst düzeyde optimize etmesi oldukça önemli.

iOS 11’in GM sürümünde bulunan Watch uygulamasının içinde görünen modelin mevcut Apple Watch modellerine göre tasarımsal en büyük farkı kırmızı kaplamaya sahip olan Digital Crown’u ve bu durum üçüncü nesil Apple Watch için pek kullanıcıların beklediği bir şey değildi. Bu yönü ile Apple’ın yeni akıllı saatinde büyük eleştiriler alabileceğini düşüyoruz.

Apple Watch Series 3 hakkındaki tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

müşteri hizmetleri