İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Audi A6 bu sefer çok iddialı geliyor!

Otomobil tutkunların merakla beklediği 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’na az bir süre kaldı. Fuar sırasında birçok önemli model görücüye çıkacak olurken, Audi tarafından bomba gibi bir haber daha geldi. Yeni A6 Cenevre’de olacak.

Tasarım konusunda markanın son çizgilerini üzerinde barından modelde tek çerçeve ızgara, geniş hava girişleri ve oldukça güçlü duran far yapısı bulunuyor. LED gündüz farlarının dışında HD Matirx LED farlarıda bulunan üç farklı far alternatifi yer alıyor. Arka kısımda ise aracın genel yapısını gösteren sportif bir tasarım görünüyor. Bagajın üstünde spoyler ve LED stoplar yer alması oldukça şık bir görüntü sunmuş.

Yeni Audi A6 bu sefer çok iddialı geliyor!2

Yeni model A6, selefine göre oldukça büyük bir araç. 4939 mm uzunluğa, 1886 mm genişliğe ve 1457 mm yüksekliğe sahip olurken dingil mesafesi de 2924 mm olarak ifade ediliyor. Aracın iç mekanına baktığımızda A7’den sanki alınmış hissiyatine kapılıyoruz. Kaliteli malzemelerin bulunduğu kabinde 12.3 inçlik dijital bir göster ve 10,1 multimedya ekranı bulunuyor.

Yeni Audi A6 bu sefer çok iddialı geliyor!3

Ekranın hemen altında ise 8,6 inçlik klima kontrolleri gibi bazı yönetimsel bilgi ekranı yer alıyor. Araçta bunların yanı sıra ısıtma, soğutma ve mesaj yapma gibi birçok fonksiyon bulunuyor.

Avrupa’da satışa çıkması beklenen A6, 3.0 LT’lik TFSI V6 motoruyla dikkat çekerken, motora eşlik eden 340 HP ve 500 Nm tork bulunuyor. S Tronic 7 ileri vitesli araba dört çeker olarak kullanıcıyı tatmin ediyor.

Yeni Audi A6 bu sefer çok iddialı geliyor!4

Aracın dizel versiyonu ise 3.0 lt’lik TDI V6 motor olarak satışa çıkacak. Dizel motorda 286 HP ve 620 Nm tork yer alırken 8 ileri otomatik şanzımanın yanı sıra dört çeker aynı şekilde kullanıcıyı tatmin edecek.

Türkiye’deki vergi sisteminden dolayı farklı bir motorla karşımıza gelip gelmeyeceği henüz belli değil.