İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iMac özellikleri ve fiyatı

Apple’ dan yeni iMac haberi geldi. iMac 2.15 inç, sekizinci nesil ve dört çekirdek i3 ve altı çekirdekli i5 ile yenilendi.

teknik destek

Apple firması uzun süredir yenilenmesi beklenen iMac modelleri için müjdeli haberi verdi ve 652 gün sonunda yenileneceğini duyurdu. Yeni iMac özellikleri ve fiyatı donanım seçeneğine göre farklılık gösteriyor. Kullanıcıların fazla güç isteme durumlarında daha fazla bir bütçe ile ürünü satın alabilmeleri mümkün olacak. Yeni 21.5 inçlik Apple iMac kullanıcısına pek çok özelliği de sunacak.

iMac neler sunuyor?

8. nesil 4 çekirdekli Core i3 işlemci sisteminin yanı sıra 6 çekirdekli Core i5 işlemci seçeneği ile de satışa çıkarılacak olan iMac, bünyesinde grafik birimi seçeneklerini de bulunduracak. Radeon Pro 555X GPU ya da Radeon Pro 560X seçeneklerinin yanı sıra cihazdan daha fazla güç isteyen kullanıcılar, bu alternatifler üzerinden tercih yapabilecekler.

Yeni iMac ozellikleri ve fiyati-2

Yeni iMac fiyatı

Apple firması yenilemiş olduğu iMac modellerinin fiyatlarına yönelik de açıklamalarda bulundu. Özelliklerinin yanı sıra fiyatı da oldukça merak edilen iMac modelleri, Türkiye’de 9.399 TL’lik bir satış fiyatına sahip olacak. Donanım seviyesi arttıkça fiyatta da artış olması beklenen gelişmelerden bir tanesi.

4K görüntü kalitesine sahip olarak satışa çıkarılacak olan yeni iMac, 2.666MHz DDR4 bellek özelliğini de bünyesinde barındıracak. %80 oranında daha hızlı bir grafik performansı olduğuna yönelik teknoloji sektöründe konuşulanlar, iMac cihazını bekleyenlerin hedeflerini karşılar nitelikte. 2 TB’a kadar çıkan depolama seçeneği ile cihazı sorunsuz bir şekilde kullanabilmek mümkün olacak.

teknik destek