İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iMac’ler Duyuruldu: 21.5 inç Retina 4K ekranlı iMac & 27 inç Retina 5K ekranlı iMac

Apple bugün tüm iMac ailesini güncellediğini duyurdu ve yeni iMac’lerin satışına başladı. 21.5 inç Retina 4K ekranlı iMac ve 27 inç Retina 5K ekranlı iMac modelleri özellikleri ile yine çok ses getirecekler.

Yeni iMac’ler hızlı işlemciler, yükseltilmiş grafik renk yelpazesi ve geliştirilmiş iki Thunderbolt bağlantısına sahipler. Yeni iMac’lerle birlikte Apple’ın aksesuarlarında da güncelleme oldu. Yeni Magic Trackpad 2, Magic Mouse 2 ve Magic Keyboard’un satışına başlandı. (İlgili Yazı)

Son birkaç ay içerisinde yeni iMac’lerle ilgili pek çok sızıntı olmuştu. Bu sızıntıları doğrulayan yönleri ile gelen iMac’lerde sürprizler de yok değil. Apple kanadında Philip Schiller tarafından yapılan basın açıklamasında “çarpıcı” olarak nitelendirilen donanım vurgusu dikkat çekti.

Yapılan açıklama da yeni iMac’lerin ilk günden bu yana gelişen teknolojiye ayak uydurdukları, ve muhteşem görüntü ve üstüm tasarımları ile nihai masaüstü deneyimini sundukları vurgulandı. Şimdiye kadar yapılan en çarpıcı iMac modelleri olduğu ve muhteşem retina ekranlar ile birlikte daha güçlü işlemciler ve grafik desteğinin sunulduğu belirtildi. Sihirli aksesuarları ile yeni iMac’lerin nihai masaüstü deneyimini yeniden tanımladığı belirtildi.

Retina 4K ekranlı iMac 4096 x 2304 çözünürlüklü ekrana sahip. Görüntüler daha detaylı ve daha gerçekçi olması için %25 geniş renk alanı özelliği sunan P3 renk gamı kullanılmış. Dahili olarak Intel Iris Pro grafik ve beşinci nesil Intel Core işlemci ile gelen 4K ekranlı yeni iMac’in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 5.999 TL. 27 inç iMac ise son AMD Radeon R9 grafik kartlarına ve altıncı nesil Intel işlemciler ile donatılmışlar. Başlangıç fiyatı ise 7.099 TL.

Beşinci ve altıncı nesil işlemci arasında ayrımı unutmayın. Bu sadece 27 inç son iMac’ler üzerinde Skylake Intel çip özelliğinin olması anlamına geliyor.