İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iOS 10.3 Güncellemesinin Testleri Yakın Zamanda Başlıyor!

Apple, tedarik zinciri kaynaklarından ve diğer kaynaklardan Apple’ın planlarını doğru bir şekilde şimdiye kadar paylaşan Sonny Dickson’a göre, şirket yakın zamanda iOS 10.3 güncellemesinin testlerine başlayacak. Öyle ki önümüzdeki ay içerisinde bu testlerin başlaması söz konusu.

Dickson, iOS 10.3’te Kontrol Merkezi’nde “patlamış mısır” ikonununu yer aldığı yeni bir “Tiyatro” modundan söz ediyor ancak bu modun tam olarak ne anlama geldiğini açıklamıyor.

En yeni ve önemli iOS güncellemesi, iOS 10.2, bu ayın başında yayınlanmıştı. Beraberinde yeni bir TV uygulaması, birçok yeni ve yenilenmiş emojileri ve daha fazla değişikliği getiren bu güncellemeyi iOS 10.2.1’in ilk betası takip etmişti. Şu anda Apple iOS 10.2.1 testlerine devam ediyor ve muhtemelen Ocak ayının ilk haftası veya ikinci haftası içerisinde bu güncellemenin final sürümünü herkese açık olarak yayınlayacak.

Ayrıca MacRumors, son birkaç aydır iOS 10.2 yüklü cihazlardan düzenli olarak artan ziyaretçi trafiği aldıklarını belirtiyor. Bununla da, gerçekten de Apple’ın iOS 10.3 güncellemesinin hazırlıklarını yaptığı doğrulanmış oluyor.

Apple’ın Mart veya Nisan ayında, güncellenmiş iPad modellerini başlatması söz konusu. iOS 10.3 güncellemesinin de aslında buna bir hazırlık olduğunu düşünülenilir. Zate şu anki tahminler iOS 10.3’ün ilk betasının geliştiricilere verilmesi. Ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir iddia mevcut değil.