İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iOS 11 Özelliği: Bağlantı Türüne Göre Özelleştirilebilir Arka Planda Uygulama Yenile

Apple, dün, iOS 11 beta 10‘u geliştiriciler ve beta yazılım programı kullanıcıları için yayınladı. Yeni beta güncellemesinde ağırlıklı olarak arka planda yapılan değişiklikler yer alıyor olsa da gözle görülür değişiklikler de yok değil.

Bu değişikliklerden ilk dikkat çekeni ise özelleştirilebilir Arka Planda Uygulama Yenile özelliği. Arka Planda Uygulama Yenile özelliği başta iOS 10 olmak üzere önceki iOS sürümlerinde yer alıyor ve uygulamaların arka planda internet bağlantısını kullanarak içeriklerini yenilemesine izin veriyor.

Genel olarak kullanışlı bir özellik olan Arka Planda Uygulama Yenile, iOS 11 ile birlikte daha kullanışlı hale geliyor. Çünkü artık bağlantı türüne göre özelleştirilebiliyor. Daha önceki iOS sürümlerinde varsayılan olarak hem Wi-Fi hem de Hücresel Veri’de kullanılan bu özellik iOS 11 ile bağlantı türüne göre aktif hale getirilebiliyor. Böylece özelliği kullanırken hücresel veri tüketiminin önüne geçilebiliyor.

iOS 11’de, Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile menüsünden bağlantı türünüze göre gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Arka Planda Uygulama Yenile

Elbetteki Arka Planda Uygulama Yenile özelliği pil ömrünü doğrudan etkiliyor. Düşük Güç Modu’nda otomatik olarak kullanılamaz hale gelen bu özelliği mümkün mertebe kapalı tutmanızı tavsiye ederiz.

7 Yorum

  1. Emre Emre 7 Eylül 2017

    En güzeli kapalı tutmak. Hem bayarya tasarrufu, hemde internet tasarrufu ve performans kaybının önüne geçmek ios’un en güzel özelliklerinden bir tanesi. Dandiroid telefonlarda bu neredeyse imkansıza yakın. Uygulamaları kapat yatıp uyu telefon sabaha kadar kendi kendine arka plan çalıştırıyor.

Yorumlar kapatıldı.