Yeni iOS 11 Saklama Alanı Özelliği ile iPhone ve iPad’de Kolayca Yer Açabilirsiniz

iOS 11 Saklama Alanı

WWDC etkinliğinin açılış konuşmasında Apple’ın sahne sunumundan gördük ki, iOS’un ilerlemesinde büyük bir mühendislik çalışması var. Apple o gece, iOS 11’in pek çok özelliğini tanıttı ve her zaman olduğu gibi tanıtılmayan ve üstünkörü geçilen pek çok iyileştirme ve özellik söz konusuydu.

teknik destek

Apple, WWDC etkinliğinin açılış konuşmasının bir dizi önemli geliştirmeleri, özellikleri ve iyileştirmeleri tanıtmak için kullandı, daha doğrusu kullanmak zorunda kaldı. Çünkü iOS 11 güncellemesinin her detayına değinmek için yeterli vakit yoktu.

Cupertino merkezli şirketin o gece sahnede değinmediği iOS 11’le ilgili önemli geliştirmelerden ve iyileştirmelerden birisi de, iPhone ve iPad’de depolama alanını kolayca optimize edebilme noktasında oldu. Apple’ın hakkında konuşmadığı Saklama Alanı özelliği sayesinde, artık iOS cihazınızın depolama alanını Fotoğraflar, Uygulamalar, Mesajlar ve diğer yerleşik uygulamalar ve üçüncü parti uygulamalar üzerinden kolayca optimize edebiliyorsunuz.

Saklama Alanı özelliği sayesinde iPhone’unuzda veya iPad’inizde kolayca yer açabiliyorsunuz. Özellikle depolama alanının temizlenmesine ilişkin özel tavsiyelerin sunuluyor olması oldukça tatmin edici duruyor. Örneğin sistem, Mesajlar uygulamasının önmeli miktarda yer işgalinde bulunduğu kanısına varırsa, o zaman 12 aydan daha eski tüm iletileri silmek için öneride bulunabiliyor. Depolama alanınız kritik derecede düşük olduğunda ise, eski veya uzun zamandır kullanılmayan uygulamalar için otomatik olarak silme önerileri de yapılıyor. Üstelik uygulamalara ait belgeler ve veriler kaydediliyor. Yani yalnızca uygulamanın kendisi siliniyor. Daha sonra bu uygulamayı veya uygulamaların herhangi birisini yüklediğinizde verileriniz ve belgeleriniz de geri gelmiş geliyor.

Saklama Alanı özelliğine Ayarlar > Genel > iPhone/iPad Saklama Alanı menüsü üzerinden ulaşabilirsiniz.

IMG_2386

Apple, daha yüksek depolama kapasiteli cihazlar sunarak ve iCloud depolama alanını giderek yükselterek kullanıcı tarafında büyük iyileştirmeler yapma peşinde.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Merhabalar, benim Genel > Saklama alanı > En alta indiğimizde Sistem = 5.5 GB gözüküyor. Sebebi nedir? Sistem’de 5 gb’lık ne kullanılıyor? Yardımcı olur musunuz

Comments are closed.