İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPad mini Pro ve Yenilenmiş 12.9 inç ve 10 inç iPad Pro Yolda!

Daha önce Ağustos ayında bir KGI raporu Apple’ın 2017 yılında üç yeni iPad ile gelmeyi planladığını söylemişti. Özellikle şirketin 9.7 inç iPad Pro modelini biraz büyüterek 10.5 inç’e taşıyacağı belirtiliyordu. Bugün Macotakara’da yayınlanan bir rapor tüm bunları doğruluyor ve daha fazla detayı bizlere sunuyor.

teknik destek

Makotakara’ya göre 9.7 inç iPad Pro 10.5 inç yerine 10.1 inç olacak. Yani 1 cm daha uzun ve 0.5 cm daha geniş bir ekranla Apple bunu elde edecek.

Pek çok kişi için iPad mini serisinin devam edip etmeyeceği merak konusu. Apple iPad mini serisini Pro’yu ekleyerek devam ettirme konusunda kararlı. Yani 7.9 inç iPad mini Pro karşımıza çıkacak. 12 megapiksel iSight kamera, True Tone flaş ve True Tone ekran gibi özellikleri ile yeni iPad mini modeli geliyor.

Raporda ayrıca 10 inçlik iPad Pro’ya Smart Connector’un dahil edileceği öngörülüyor. iPad mini Pro için bunu söz konusu olup olmadığı belirsiz. Ancak tüm modellerde dörtlü hoparlörün yer alacağından söz ediliyor.

Ayrıca iPhone 7 ile 3.5 mm kulaklık jakının kaldırılması yeni iPad modellerinden de bu girişin kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusunu akıllara getirmişti. Makotakara önümüzdeki yıl karşımıza çıkacak bu üç yeni iPad modelinde de 3.5 mm kulaklık girişinin yer alacağını söylüyor. Ana ekran düğmesinin ise iPhone 7’deki gibi değişip değişmeyeceği şimdilik belirsiz.

teknik destek