Yeni iPad Modelleri, 2017’nin İkinci Yarısından Sonra Tanıtılacaklar!

97-inc-iPad-Pro

Apple’ın yeni iPad modellerini, güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiler ışığında, bu yılın ikinci yarısından sonra tanıtacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Normalde yeni iPad modelleri için en isabetli tahmin Mart-Nisan ayındaki bir etkinlikti ama işler değişmiş gibi duruyor.

teknik destek

Yenilenen 9.7 inç iPad’in, 2017’nin birinci çeyreğinde seri üretimine başlanması beklenirken, 10.5 (yepyeni iPad modeli) ve 12.9 inç iPad modellerinin bu yılın ikinci çeyreğinde üretimine başlanacağı öngörülüyor. En öneli kısım ise, yeni iPad’lerin tümünün hala planlama aşamasında oldukları.

Apple’ın yeni iPad’lerini, bahar döneminde duyurması ve piyasaya sürmesi beklenmesine karşın, yeni gelen raporda, bu tabletlerin tanıtılmayacağı veya piyasaya sürülmeyeceği belirtiliyor. Tanıtım ve üretim için 2017’nin ikinci yarısının beklenildiği, bu beklemenin en önemli faktörünün ise Aralık ayında 10nm üretim sürecinin başlayacağı olması olarak öngörülüyor.

Apple’ın 2017 yılında, üç yeni tablet modelini piyasaya sunacağı konuşuluyor;

  • Yenilenen 9.7 inç iPad Pro,
  • Yepyeni 10.5 inç iPad Pro,
  • Yenilenen 12.9 inç iPad Pro

10.5 inçlik modelin bu yıl gelecek olan yeni ve en özel iPad modeli olacağını da ekleyelim.

Bu noktada, Apple’ın, 9.7 inçlik iPad modelini bahar döneminde yani muhtemelen Mart veya Nisan ayında tanıtması konuşuluyor.

Ayrıca, ilk defa bu haberimizde, 10.5 inçlik ekrana sahip bir modelden net bir şekilde söz ettiğimizi farketmişsinizdir. Bunun, bu şekilde olmasının nedeni ise, kaynakların hep 10-11 inç arasında dediği o yepyeni iPad modelinden ilk defa bu raporda 10.5 inç olarak net bir şekilde söz etmelerinden kaynaklanıyor.

Bu yılki iPad’lerin fiyatlandırılması noktasında ise, 9.7 inçlik modelin en uygun fiyatlı model olacağı söyleniyor. Bu modelin ağırlıklı olarak eğitim sektörünü hedef alacağı da gelen bilgiler arasında.

10.5 inç ve 12.9 inç iPad pro modellerinde A10X çipin yer alacağı belirtilirken, üretim maliyetlerinin düşürülmesi için de 9.7 inçlik modelde A9X çipinin kullanılacağı öngörülüyor.

10.5 inç iPad Pro’da, ana ekran düğmesinin uçtan uca ekranın altına yerleştirileceği yönünde iddialar var. Bu modelde hemen hemen üst ve alt çerçevelerin oradan kaldırılacağı düşünülüyor. Ve bu modelin, iPad serisinin amiral gemisi olarak konumlandırılacağı belirtiliyor.

müşteri hizmetleri