İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPad Pro 2018 Özellikleri Ortaya Çıktı!

Apple’ın merakla beklenen yeni iPad modeli iPad Pro 2018’in özellikleri ortaya çıktı. İşte Apple’ın yeni iPad Pro modelinin sahip olacağı özellikler. 

Kısa bir süre içerisinde yeni bir etkinlik düzenleyip yeni iPad modellerini tanıtması beklenen Apple’ın etkinlikte tanıtacağı yeni iPad’in özellikleri ortaya çıktı. Apple’a yakınlığıyla bilinen 9to5mac sitesinin edindiği bilgilere göre yeni nesil iPad Pro çok konuşulacak özelliklerle gelecek. 

Geçtiğimiz ay yeni iPhone modellerini tanıtan ve satışa sunan Apple 2018’i yeni iPad modellerini tanıtarak kapatmayı planlıyor. 9to5Mac sitesinin edindiği bilgilere göre bu ay içerisinde yeni bir etkinlik düzenleyecek olan Apple bu etkinlikte yeni iPad modellerini tanıtacak. 

Daha önceki sızıntılara göre yeni iPad çentikli bir ekrana sahip olacağı ve Apple’ın iPhone X modelinde benimsediği tasarım anlayışının yeni iPad’de olacağı yönündeydi. 9to5Mac’in aktardığı ve dayanağı olan bilgilere göre ise yeni iPad Pro modeli FaceID teknolojisine sahip olacak anca çentikli bir tasarımla gelmeyecek. Sitenin aktardığı bilgilere göre Apple yeni iPad’in çerçevesini kalınlaştıracak ve TrueDepth kamera sistemini bu kenarlara saklayacak. 

ipad-pro-2018-1

Yeni nesil iPhone modellerinde olduğu gibi Home butonundan yoksun olacak olan yeni iPad modelleri ayrıca sahip olacağı USB Type C bağlantı noktası sayesinde harici ekranları da destekleyebilecek. 9to5Mac’in bilgilerinin doğru çıkması durumunda Apple ilk kez bir iOS işletim sistemi tabanlı cihazında USB Type C bağlantı noktası kullanacak demektir. 9to5Mac’e göre ayrıca üst seviye iPad Pro 2018 modelinde daha gelişmiş bir Apple Pencil bulunacak. 

Yepyeni bir manyetik konektörle gelecek olan yeni nesil iPad modelleri ayrıca gelişmiş kamera özelliklerine sahip olacaklar. Bakalım yeni iPad modelleri bu ay mı tanıtılacak ?