İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPad Pro Daha Hızlı Ekran ve Gelişmiş Apple Kalem Desteği İle Geliyor

Apple, iPad Pro ile ilgili profesyonel kullanıcılara hitap eden donanım ve yazılım güncellemeleri üzerinde çalışıyor. Bloomberg’in raporuna göre yeni iPad Pro, daha yumuşak bir yakınlaştırma sağlayan daha hızlı bir ekran teknolojisine sahip olabilir.

teknik destek

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın gelecek yıl 12.9-inç iPad Pro 2 ve düşük maliyetli 9.7-inç iPad modellerinin yanı sıra 10.5-inç iPad Pro modelini tanıtacağını iddia etmişti. iPad Mini’nin kaderi ise belirsizliğini koruyor. Ancak Apple Kalem desteği eksikliği ve 5.5-inç boyutundaki iPhone Plus modelleri nedeniyle Apple, büyük bir ihtimalle 7.9-inç tablet üretimini durduracak.

Raporda Apple Kalemin yeni donanım özelliklerinin iOS desteği ile tamamlanmış olacağı belirtiliyor. Ayrıca Apple’ın 2017 yılının ilk yarısında yapacağı ara güncellemelerle iOS 10’a yeni özellikler ekleneceğinden bahsediliyor. Fakat bazı özelliklerin iOS 11’e sarkıtılması da söz konusu.

Şu anda Apple Kalem sadece özel olarak geliştirilmiş uygulamalarda bütün özellikleri ile kullanılabiliyor. Fakat iPad kullanıcıları Samsung’un Note serisi akıllı telefonlarda izin verdiği gibi işletim sisteminin tamamında kalemin meziyetlerinden faydalanmak istiyorlar. Apple iOS 10’un ara güncellemeleri ile buna izin verebilir.

teknik destek