İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPad Pro Hakkında Her Şey!

Apple’ın dizüstü bilgisayar modellerine rakip olan profesyonel tablet modeli iPad Pro hakkında her şey.

Tablet pazarının en önemli markalarından birisi olan Apple’ın en yeni iPad modeli, tamamen yenilenen tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yeniden tasarlanan iPad Pro’da göze çarpan başka bir detay ise Touch ID sensörü yerine getirilen Face ID sensörü oluyor.

iPad Pro İnceldi!

Apple’ın iPhone XR modelinde kullandığı Liquid Retina ekran teknolojisi ekranla gelen iPad Pro, bugüne kadar tanıtılan en iyi iPad ekranına sahip model olarak karşımıza çıkıyor. Yeni iPad Pro’nun tasarımında yapılan en önemli değişikliklerden birisi de iPad Pro’nun kalınlığı noktasında karşımıza çıkıyor. Yeni iPad Pro sadece 5.8 mm kalınlığında bir tasarımla geliyor.

yeni-ipad-pro-hakkinda-her-sey-3

A12X Performansı Şaşırtıyor!

Performans olarak bir dizüstü bilgisayardan çok daha güçlü olan yeni iPad Pro, gücünü 8 çekirdekli CPU ve 7 çekirdekli GPU’ya sahip olan A12X Bionix işlemciden alıyor. 7nm üretim teknolojisine sahip 10 milyar transistör ile gelen yeni iPad Pro’nun işlemcisi ilk iPad modelinde kullanılan GPU’ya göre 1000 kat daha yüksek bir performans sunuyor. Apple’ın iddiasına göre yeni iPad Pro’nun GPU performansı en güçlü oyun konsolu modellerinden birisi olan Xbox One S seviyesinde.

yeni-ipad-pro-hakkinda-her-sey-5

iPad’e Güç Veren İşlemci : A12X Bionic!

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerine de güç veren A12 işlemcisinin daha geliştirilmiş sürümü olan A12X, 4 tane performans ve 4 tane de güç tasarrufu olmak üzere toplamda 8 çekirdekten oluşuyor. Bu çekirdeklerin hepsi aynı zamanda da çalışabiliyor. A12X Bionic ayrıca Neural Engine ile yapay zeka teknolojisi de sunuyor. Yeni iPad Pro’nun depolama kapasitesi ise 1 TB’a kadar çıkartılabiliyor.

yeni-ipad-pro-hakkinda-her-sey-2

iPad Pro’da USB Type C Devri!

Apple, yeni iPad Pro ile önemli bir değişikliğe daha imza atıyor. Bu yıl tanıtılan yeni iPhone modellerinde beklenen ancak Apple’ın değiştirmediği bağlantı noktası iPad Pro’da değişiyor. Yeni iPad Pro, Lightning bağlantı noktası yerine USB Type C bağlantı noktasıyla birlikte geliyor. Aksesuar üreticileri oldukça sevindirecek olan yeni bağlantı noktası ile ayrıca iPhone’ları şarj etmek mümkün. Gigabit seviyresinde LTE desteğine sahip olan yeni iPad Pro, Bluetooth 5.0, eSIM desteği ve iPad Pro modellerinden alışkın olduğumuz dört hoparlör ile birlikte geliyor.

yeni-ipad-pro-hakkinda-her-sey-6

Bilgisayar Standartlarında Photoshop iPad’e Geliyor!

Bilgisayara yaklaşan iPad Pro’da kullanıcılar artık bilgisayar seviyesinde Photoshop uygulamasını kullanabilecekler. Photoshop’un tüm yetenekleri Apple Pencil ve iPad Pro 2018 için yeniden optimize edilmiş durumda. Apple’ın yeni iPad Pro modeli ayrıca yeni bir Apple Pencil modeli destekliyor. Samsung’un S pen benzeri bir teknolojiye sahip olan yeni Apple Pencil iPad Pro’dan şarj olabiliyor. iPad Pro’nun sahip olduğu mıknatıslar sayesinde Apple Pencil dahil olmak üzere aksesuarlar iPad Pro’ya sıkı bir şekilde yapışıyor.

yeni-ipad-pro-hakkinda-her-sey-4

Yeni iPad Pro Fiyat!

Apple’ın tanıtımını yaptığı yeni iPad Pro’nun fiyatı da belli oldu. 64 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB modelleri olacak olan yeni iPad Pro’nun fiyatı 799 dolardan başlayacak.

12.9 inç büyüklüğünde iPad Pro modeli de 64 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB dahili depolama alanına sahip olacak ve fiyatı da 999 dolardan başlayacak.

yeni-ipad-pro-hakkinda-her-sey-7

Yeni iPad Pro Modellerinin Türkiye Fiyatları Belli Oldu!

Yeni iPad modellerinden olan 11” iPad Pro’nun fiyatı ülkemizde 5.899 TL’den başlarken 12.9” büyüklüğünde ki iPad Pro’nun satış fiyatı ülkemizde 7.399 TL’den başlıyor.