İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPad Pro Konsept Tasarım

Yeni iPhone modellerinde olduğu gibi merakla beklenen yeni iPad Pro için de konsept tasarımlar yapılıyor. Face ID özelliği bulunacak olan bir iPad modeli hakkında söylentiler uzun süredir devam ediyor.

Yeni iPad modeli ile ilgili bir tasarım konsepti paylaşıldı, tabletin özelliklerini de yansıtan bu tasarım, yeni modelden beklenen özellikleri tam anlamıyla karşılıyor. Bu yıl karşımıza yeni bir iPad Pro modeli çıkmayabilir fakat tasarımların bizleri heyecanlandırdığını belirtelim.

Konsept çalışmasında direkt tasarım vurgulanıyor. Yapılan çalışmaya göre çerçeveler hiç olmadığı kadar dar olacak ve geniş bir ekran karşımıza çıkacak. Kullanım rahatlığı açısından bu dar çerçeveler nasıl olur bilmiyoruz ancak çok şık durduğu bir gerçek.

Yeni iPad Pro Konsept Tasarım

Yeni iPad Pro Nasıl Olacak?

Kasa boyutları hususunda önemli bir değişiklik olmayacak. Konsept çalışmasında yeni seri 10.5 inç modelle aynı kasa tercih edilecek fakat çerçevesiz ekran sayesinde ekran 11.9 inç boyuta sahip olacak. Özetle kasa aynı kalacak ve ekran büyüyecek.

Yine ekran tarafında Face ID için özel bir alan sunulmamış. Konsept çalışmasında da Face ID bulunacağı ile ilgili bilgi verilmiş fakat tasarımda bunun için özel bir çentik bulunmuyor. Bunun gerekçesi olarak ikinci nesil TrueDepth kameradan bahsediliyor. Ön kamerada yer alan yeni teknolojinin yeterli geleceği ve yüz tanıma teknolojisinin daha uzaktan çalışabileceği söyleniyor.

Yeni iPad Pro Konsept Tasarım

Teknik olarak ise A12 işlemcilere yer verileceği belirtilmiş. Kamera tarafında ise iPhone X modellerinde gördüğümüz gibi bir kamera düzeneği yer alacak.

Verdiğimiz bilgilerin konsept çalışmaya ait olduğunu ve doğruluk payının çok yüksek olmadığını hatırlatalım. Beklentiler yazımızda anlattığımız gibi olsa da Apple’ın tam olarak nasıl bir yol izleyeceğini bilemiyoruz.