Yeni iPad’de Ana Ekran Tuşuna Elveda Diyebiliriz

img_0120

Japon Apple blog Mac Otakara yeni raporunda Apple’ın 2017’de önemli tasarım değişikliklerine gidileceği düşünülen bir sonraki iPad ile ilgili iki yeni iddia ortaya attı.

teknik destek

Bunlardan biri, bir sonraki iPad’in ana ekran tuşunun olmayacağı iddiası. Apple’ın bir tuş olmadan Touch ID gibi ana ekran tuşuna entegre özellikleri nasıl uygulayacağı belli değil. Bu noktada saf spekülasyonlar var, ancak Apple birçok yeni Android cihazında gördüğümüz gibi cihazın arkasına yerleştirebilir veya ekranda gizleyebilir.

Önceki söylentiler önümüzdeki iPad’in çerçevesiz bir tasarıma sahip olacağı ve ön yüzeyin tamamen ekran olacağını yönündeydi. Ancak MacOtakara’nın raporu cihazın üst kısmının çerçevesiz olmayacağını düşündüren en az bir adet geniş çerçevenin bulunacağını iddia ediyor.

Eğer en son iddialar doğruysa gelecek yılın iPhone ve iPad’i Xiaomi’nin yeni Mi Mix akıllı telefonuna benzeyen bir tasarıma sahip olabilir. Mi Mix, eşşiz bir tasarıma sahip. Telefonun alt kısmında ön tarafa bakan kameranın bulunduğu kısım dışında çerçeve yok. Ana ekran tuşu telefonun arkasında olup mükemmel düz, pürüzsüz ekran tasarımıza sahip.

img_0119

Bakalım Apple, gelecek yıl bu kadar büyük tasarım değişikliğine gidecek mi? Eğer bu değişiklikler gelirse gelecek yılın iPhone’u satış rekoru kırabilir.

müşteri hizmetleri