İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPhone 7’nin Tasarımında Büyük Değişiklikler Olacak mı?

Birkaç hafta önce Apple’ın bu sonbaharda tanıtacağı iPhone 7 Plus’ı gösteren bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafta çift arka kamera, bir klavyeyi muhtemelen Smart Keyboard benzeri bir klavyeyi bağlantılamaya izin veren Smart Connector bağlantısı ve yeniden tasarlanan anten çizgileri görülüyor.

teknik destek

Bu tasarımda en sinir bozucu detay ise kameranın çıkıntılı olmasıydı. Bunu oldukça rahatsız edici bulan bir kesim söz konusu. iPhone 6 ve 6s’te Apple’ın kamerayı çıkıntılı olarak sunması büyük eleştiri almıştı.

Şimdi ortaya çıkan yeni bir rapor bu yeni tasarımı doğrulayacak gibi duruyor. Apple’In güvenilir analistlerinin yer aldığı Japon Apple bloğu Macotakara tasarımı doğrulayan geniş bir rapor paylaştı.

iPhone 7 Plus çift arka kamera ve arka tarafında Smart Connector ile geleceği artık büyük beklenenler arasında. Ayrıca iPhone 7 tasarımının iPhone 6s benzeri olacağı raporda belirtilse de genel anlamda geçen yılki iPhone’lar arasında büyük farklılıklara sahip olacak.

Kulaklık girişi iPhone 7 ve 7 Plus’ta evet yer almayacak ama bazı raporlarda belirtilen ikinci hoparlör iddiasının gerçeği yansıtmadığı bir kenara koyulabilir. Apple’ın ek olarak Apple Pencil gibi şarj edilebilir Bluetooth özellikli yeni EarPods ile geleceği bekleniyor. Bu yeni nesil EarPods kulaklık kesinlikle yeni bir deneyim sunacak gibi duruyor.

teknik destek