Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone 8 Çizimleri Sızdırıldı

iPhone 8

Yeni iPhone 8 Çizimleri Sızdırıldı

Son Güncelleme tarihi 17 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

Yakında tanıtılacak olan iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen üç boyutlu tasarımının ortaya çıkmasından sonra aradan geçen birkaç günün ardından, sık sık Weibo’da yeni sızıntıların yer aldığını görüyoruz. Bir önceki iPhone 8 sızıntısına göre daha küçük boyutta bir cihazın gösterildiği bu sızıntının gerçekliği teyit edilemez ancak Weibo’da bu tip görüntüleri paylaşan KK daha önceki tutarlı paylaşımlarından tanıdığımız bir isim.

teknik destek

Bu yeni iPhone 8 sızıntısı, 137.45mm boyunda ve 67.54mm genişliğinde yani 138.3mm x 67.1mm olan iPhone 7 ile neredeyse benzer. iPhone 8’in inceliği ise çizim üzerinde gösterilmemiş.

iPhone-8-4 Yeni iPhone 8 Çizimleri Sızdırıldı

iPhone-8-Çizim Yeni iPhone 8 Çizimleri Sızdırıldı

Sızdırılan çizimlere göre, iPhone 8’in ekranı çapraz olarak 5.768 inç boyutunda ve cihazın neredeyse ön yüzünün tamamını kaplıyor. Ekranın dört tarafını çevreleyen çerçevenin kalınlığı 4mm. Ekranın kenarları ise 2.5D kavisli.

Çizim, iPhone 8’in ön kamerasının ve çeşitli sensörlerinin nasıl konumlandırıldığını da büyük bir açıklıkla ortaya koyuyor. Ön taraftaki bu bileşenler büyük olasılıkla sırasıyla; ön kamera, mikrofon deliği, ortam ışığı sensörü, yakınlık sensörü ve 3D sensörü.

Bu bileşenlerin dizaynı ve sunumu, onların ekrana yerleşik gibi durmasını sağlıyor. Bunun nasıl sağlandığı ise tam bilinmiyor ancak gerçekte onların ekranda farkedilir bir şekilde görünecekleri bir gerçek.

Ekranın ön tarafında dikkat çeken bir diğer detay ise, görünürde bir ana ekran düğmesinin olmaması ve dolayısıyla Touch ID’nin olmaması. Apple’ın Touch ID’yi ekrana entegre etmek istediği söyleniyor ancak şirketin teknolojiyi halen daha mükemmelleştirmek için çalışmalar yaptığı ve bu çalışmaların tamamlanmaması durumunda Touch ID’nin cihazın arka tarafına konumlandırılması bekleniyor. Bu sızıntıda Touch ID’nin cihazın arka tarafında yer almıyor oluşu ise parmak izi okuyucusunun ekrana entegre edildiğinin göstergesi olarak kabul ediliyor.

Cihazın arka tarafında dikkat çeken bir diğer detay ise çift lensli arka kameranın iPhone 7 Plus’taki gibi yatay değilde dikey olarak konumlandırılmış olması. Bunun en büyük nedeni ise artırılmış gerçeklik ve 3D kamera özelliklerine bu şekilde daha fazla yardımcı olunacağının düşünülmesidir.

Sızıntıların arkasındaki isim olan KK’nın geçmişteki sızıntılarındaki tutarlılık/doğruluk payına bakıldığı zaman, sızdırılan bu çizimlerin doğruluk payının olmasının yüksek ihtimal dahilinde olduğunu hatırlatmak isteriz.

teknik destek