Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone 8 Konsept Videosu: Çerçevesiz Ekran, Ekrana Entegre Touch ID ve Daha Fazlası

iPhone 8 Konsept

Yeni iPhone 8 Konsept Videosu: Çerçevesiz Ekran, Ekrana Entegre Touch ID ve Daha Fazlası

Bu yıl tanıtılması beklenen iPhone 8 için şimdiye kadar pek çok konsept tasarımlar gördük; bazıları iyi, bazıları ise kötüydü. Bugün, Thiago M Duarte ve Ran Avni tasarımcıları iPhone 8 konsept videosu ile çıkageldiler ve yaklaşmakta olan cihazın ön tarafındaki Touch ID, ön kamera gibi detayların nasıl görüneceğini bize daha detaycı gösterdiler.

Bu noktada, konseptte, iPhone 8’in neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip olması göz önüne alınmış. Bunun için olasılıklardan birisi, bu eşsiz tasarım formuna ulaşmak için Apple’ın ön kamerayı ekranın arkasında konumlandırması. Yakın zamanda gelen bir rapora göre, iPhone 8’in “görünmez” ön kameraya sahip olacağını iddia edilmişti.

teknik destek

Bu konsept videosunda, ön tarafta yer alan gizli kamera, cam kaplama kasa tasarımı ve çok daha fazlası hayal ediliyor. Örneğin videoda, cihazın her köşesinde bir tane olmak üzere dört hoparlör gösteriliyor. Bu, Apple’ın yeni iPad modellerinde sunduğuna benzer, çok daha güçlü bir hoparlör sisteminin işareti.

Ayrıca videoda, çerçevesiz tasarımın neye benzediği sağlam bir şekilde ele alınıyor; OLED ekranının derin siyah deneyimine ne kadar katkıda bulunduğu gibi. Ayrıca ekrana entegre Touch ID’de konsept videoda mevcut.

Son olarak video, Apple Watch’a benzer şekilde seramik bir iPhone 8’i de hayal ediyor. Yine de, bunun muhtemel bir olasılık olmadığını belirtelim.

Elbette her konsept çalışmasında olduğu gibi, tüm bu gösterilenlerin birer hayal dünyası mahsulü olduğunu unutmamak gerekiyor. Bununla birlikte, yine de bu konsept video kesinlikle göz atmaya değer! İşte o video;

teknik destek