Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone 8 Maketi En Özel iPhone Modeli İlgili Her Şeyi Gözler Önüne Seriyor! [Video]

iPhone 8

Yeni iPhone 8 Maketi En Özel iPhone Modeli İlgili Her Şeyi Gözler Önüne Seriyor! [Video]

Son Güncelleme tarihi 29 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Eskiden iPhone 8 için öngörülen tasarımı gösteren çeşitli videolar ve resimler ortaya çıkardı ancak son birkaç haftadır yaygın olarak maketlerin çıktığını görüyoruz. Bugün YouTube’da paylaşılan yeni bir videoda, Apple’ın gelecek nesil amiral gemisi cihazının en net görünümü ortaya koyuluyor. Tiger Mobiles ve Onleaks ortaklığı ile gelen bu video, özel olarak oluşturulan iPhone 8 maketi ile olağandışı ayrıntılara odaklanıyor ve en önemlisi bunları HD kalitede gösteriyor.

Video tartışmasız iPhone 8’in tasarımını en iyi görünümde sunuyor. Neredeyse çerçeve içermeyen tasarımın yanı sıra, cam kaplamalı yekpare kasa ve dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamerayı ayrıntılı olarak görebiliyoruz.

Videoda cihaza göz atmanın yanı sıra, cihazın boyutlarını göstermek için bir kumpas kullanılıyor. Yapılan ölçümlerde cihazın 143.50 x 71.03 x 7.46mm ölçülerinde olduğunu görüyoruz. Cihazın en kalın noktasından, yani kamera çıkıntısının olduğu noktadan yapılan ölçümde ise iPhone 8’in 9.1mm kalınlığında olduğu gösteriliyor.

Karşılaştırmak yapmak amacıyla, iPhone 7’nin 138.3 x 67.1 x 7.1mm ve iPhone 7 Plus’ın 158.2 x 77.9 x 7.3mm boyutlarında olduğunu söyleyelim. Yeni bir en-boy oranı sunan 5.8 inçlik ekrana geçiş yapılması nedeniyle iPhone 8, 4.7 inç iPhone 7’den daha uzun ancak 5.5 inç iPhone 7 Plus’tan daha kısa, daha hafif ama biraz daha kalın olacak.

Birçok yeni iPhone 8 maketi gibi, bu videoda kullanılan makette 3D CAD çizimleri ile birlikte CNC işleminden geçirilerek ortaya konulmuş.

Maketin verdiği öngörünüm Apple’ın iç kaynaklarına dayandırılarak oluşturulmuş olsa da, kısmi değişikliklerle veya oldukça farklı bir tasarımla Eylül ayında iPhone 8’in gelmesi mümkün.

teknik destek