Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone Almayı Düşünenlerin Yalnızca Yüzde 18’i iPhone 8 Alacağını Söylüyor

iPhone 8 Konsepti

Yeni iPhone Almayı Düşünenlerin Yalnızca Yüzde 18’i iPhone 8 Alacağını Söylüyor

Son Güncelleme tarihi 24 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Barclays’ın analistlerinden Mark Moskowitz’in yayınladığı bir notta, Samsung’un Galaxy Note 8‘i piyasaya sürerek premium akıllı telefon pazar payından daha fazlasını alabilecek konumda olduğu öngörülüyor. Ayrıca, her 5 iPhone kullanıcısının birisinin yeni iPhone 8’e 1.000 dolar veya daha fazlasını vereceği konusuna şüphe ile yaklaşılıyor.

teknik destek

Note 8, “devrimci” bir cihaz olmsa da, yine de premium akıllı telefon pazarında özellikle Samsung ve Apple arasındaki sert rekabetin yeniden başladığını temsil ediyor.

Analistler, fiyatı 1.000 dolar veya daha fazla olacağı tahmin edilen iPhone 8 ile Apple’ın karşılacağı zorlukları tahmin ediyorlar. Anketlere göre, mevcut iPhone kullanıcılarının yalnızca yüzde 18’i yeni bir iPhone için 1.000 dolar ya da daha fazla harcama yapacaklarını söylüyorlar.

Barclays, Not 7 felaketinden sonra Samsung’un itibarının uzun vadede zarar görmediğini düşündüğünü ve Note 8 ile iPhone 8’in büyük bir rekabet içerisinde olacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca, 700 dolarlık pazarın artan rekabeti karşısında Apple’ın ABD dışında büyük zorluklarla karşılacağını söylüyor.

teknik destek