Yeni iPhone Çökme Problemi

0
Yeni iPhone Çökme Problemi

iPhone modelleri hakkında zaman zaman gündeme oturan hatalar tespit ediliyor. Bundan kısa bir süre önce çıkan mesajla iPhone çökmesine yol açan problemlerin sonrasında, Teluga dili ortaya çıkmış ve iPhone modellerinin çökmesine neden olan problemlerden bahsederken, karşımıza yeni bir problem daha çıktı.

teknoloji hattı
teknoloji hattı

iPhone modellerinin çökmesine yıl açan hata, elbette saçma sapane bir yerden ortaya çıkıyor. Artık görmeye alıştığımız hatanın detaylarına bakalım.

iPhone Çökme Problemi Neden Oluyor?

Telefonun kendi kendine kapanmasına sebep olan hatanın çözümü için yapmanız gerekenler olduka kolay. Telefonu tekrar başlattığınızda, problem çözülüyor. Bu sorun zaten her bölgede karşımıza çıkan bir problem değil.

İLGİLİ İÇERİK:  iPhone SAR değerleri yüksek mi?

Yeni iPhone Çökme Problemi

Çin’de satışı yapılan iPhone modellerinde bu problemin çıktığı söyleniyor. Bu problemin kökünde de zaten Çin bölgesinde yapılan düzenlemeler yatıyor. Firma buradaki satışlarını düşürmemek için Tayvan bayrak emojisini engelledi. Ancak bu engelleme, farklı bölgelerde de cihazın çökmesine sebep olabiliyor. Firmanın bu problemi yeni güncelleme ile kalkdırdığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Yani iOS 11.3 sürümü ve daha eski bir sürüm kullanmıyorsanız size problem yaratacak bir durum yok.

teknoloji hattı

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.