Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone Çökme Problemi

Yeni iPhone Çökme Problemi

Yeni iPhone Çökme Problemi

Son Güncelleme tarihi 13 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

teknik destek

iPhone modelleri hakkında zaman zaman gündeme oturan hatalar tespit ediliyor. Bundan kısa bir süre önce çıkan mesajla iPhone çökmesine yol açan problemlerin sonrasında, Teluga dili ortaya çıkmış ve iPhone modellerinin çökmesine neden olan problemlerden bahsederken, karşımıza yeni bir problem daha çıktı.

iPhone modellerinin çökmesine yıl açan hata, elbette saçma sapane bir yerden ortaya çıkıyor. Artık görmeye alıştığımız hatanın detaylarına bakalım.

iPhone Çökme Problemi Neden Oluyor?

Telefonun kendi kendine kapanmasına sebep olan hatanın çözümü için yapmanız gerekenler olduka kolay. Telefonu tekrar başlattığınızda, problem çözülüyor. Bu sorun zaten her bölgede karşımıza çıkan bir problem değil.

265C1093-A112-4B9D-A987-EAD9DA98CF3B Yeni iPhone Çökme Problemi

Çin’de satışı yapılan iPhone modellerinde bu problemin çıktığı söyleniyor. Bu problemin kökünde de zaten Çin bölgesinde yapılan düzenlemeler yatıyor. Firma buradaki satışlarını düşürmemek için Tayvan bayrak emojisini engelledi. Ancak bu engelleme, farklı bölgelerde de cihazın çökmesine sebep olabiliyor. Firmanın bu problemi yeni güncelleme ile kalkdırdığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Yani iOS 11.3 sürümü ve daha eski bir sürüm kullanmıyorsanız size problem yaratacak bir durum yok.

teknik destek