Yeni iPhone Modellerinde Kulaklık Adaptörü Olmayacak!

Yeni iPhone Modellerinde Kulaklık Adaptörü Olmayacak!

Apple, iPhone 7 modeliyle berraber kulaklık girişi bulunmayan ilk iPhone modelini satışa çıkarmıştı. Kulaklık girişi olmayan iPhone’ların satışa çıkmasının üzerinden tam iki sene geçti. Apple kablolu kulaklık kullanmak isteyen kullanıcıları için kutulara kulaklık jakı yerleştiriyor.

teknik destek <

2017’nin iPhone modelleri olan iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus modellerinin kutusundan kulaklık jak adaptörü çıkıyor fakat bu durum yakın bir tarihte sona erebilir.

Araştırma şirketi tarafından paylaşılan bilgilere göre 3.5 mm kulaklık jak adaptörü yeni iPhone modellerinde bulunmayacak. Apple, kullanıcılarına kablosuz bir gelecek sunabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte kulaklık jak adaptörünün bir engel olduğunu düşünüyor olması büyük bir ihtimal.

Yeni iPhone Modellerinde Kulaklık Adaptörü Olmayacak!

Buna ek olarak kulaklık girişinin 2018 iPad Pro modellerinde de bulunmama ihtimali ve yeni iPad modellerinin kutularına kulaklık jak adaptörü eklememe planları olduğunu da söyleyelim.

Apple’ın en fazla satılan aksesuarları arasında olan kulaklık jakı adaptörünün ilerleyen tarihlerde daha fazla satılacağını da söyleyebiliriz. 59,99 TL’den satılan adaptör yakın bir tarihte satıştan çekilmeyecek.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.