Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone modellerine bazı yenilikler geliyor

Yeni iPhone modellerine bazı yenilikler geliyor

Yeni iPhone modellerine bazı yenilikler geliyor

Son Güncelleme tarihi 11 Mart 2019 by Müşteri hizmetleri

2019 ve 2020 iPhone modellerine yeni bazı özellikler eklenebilir. Ekrana gömülü yenilikler ve dahası…

teknik destek

YouTube üzerinden yayınlanan bir videoda yeni iPhone modelleri için bazı yenilikler geliyor haberi iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Yeni çıkacak iPhone modellerinin ekran boyutlarının aynı olması ve ayrıca çentik boyutlarının da aynı olması bekleniyor.

iPhone XR’nin yerini almasının beklendiği akıllı telefonda OLED ekranın kullanılmaması onun yerine LCD kullanılabileceği ortaya çıkıyor.

Diğer taraftan yeni iPhone modellerinin Face ID adı verilen bir sistem ile donatılması bekleniyor. Ayrıca yeni modellerde geliştirilmiş batarya ve buzlu cam özellikleri de bekleniyor.

Yeni-iPhone-modellerine-bazi-yenilikler-geliyor-2 Yeni iPhone modellerine bazı yenilikler geliyor
Yeni iPhone modelleri

Yeni modellerde beklenen özellikler arasında navigasyonun ultra genişlikte bir bant radyosunu ve çift taraflı olarak geçen kablosuz şarj da bulunuyor.

Yeni iPhone suya dayanıklılık özelliği

Yeni iPhone modellerinde beklenen ve en dikkat çeken özelikler arasında ekranlarda suya dayanıklılık özelliği ön plana çıkıyor. Apple şirketinin konu ile ilgili çalışmalarının sürdüğü biliniyor. Çalışmalar tamamlandığında yeni iPhone modellerinin suyun altında da kullanılması bekleniyor.

Genel olarak suya dayanıklı telefonlarda cihazların su altında kullanılması mümkün oluyor. Fakat ekranın kullanılabilmesi için yaş olmaması gerekiyor.

3D Taptic Engine ne işe yarar?

3D’ li Taptic Engine adlıyla söylenen titreşim motorunun yeni iPhone modellerinde kullanılması bekleniyor. Bu titreşim motorunun, ekranda bastırılma şiddetine göre verdiği tepkiler ortaya koyuyor. Aynı zamanda iPhone kullanıcıları için fazlasıyla kaliteli dokunmatik ekran deneyimini ortaya koyacağı konuşuluyor.

teknik destek