Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone Satış Tarihi Ertelenebilir!

Yeni iPhone Satış Tarihi Ertelenebilir!

Yeni iPhone Satış Tarihi Ertelenebilir!

Son Güncelleme tarihi 7 Ağustos 2018 by Harun Yıldırım

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın tedarikçilerinden olan TSMC’nin üretim tesislerine hack saldırıları yapıldığını sizlere aktarmıştık.

teknik destek

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre TSMC birçok üretim tesisinde üretime ara vermek durumunda kaldı. Konuyla alakalı detaylar bilinmiyor. Bu gelişmenin sonrasında analistler, Apple’ın A serisi çiplerindeki tek tedarikçisi olan TSMC’nin üretim problemlerinin yeni iPhone modellerinin çıkış tarihinde gecikmeye neden olacağını söylüyorlar.

TSMC, üretim hattında meydana gelen kesintilerin üretimin %3’ünü etkilediğini duyurdu. Firma, kesintinin küçük ancak ciddi olduğunu da belirtti. Saldırılardan etkilenmiş olan yonga üretim makinelerindeki problemlerin bugün çözülmesi bekleniyor. Reuters’a açıklamalarını yapan TSMC temsilcisi, üretim problemlerinin Apple’ın çiplerine olacak etkisinin son derece düşük olduğunu duyurdu.

Buna ek olarak, bu saldırının ardından Apple’ın da çip tedariği konusunda hangi seviyede olduğu belli oldu. Genellikle birden fazla tedarikçi ile çalışarak işleri garantiye alan Apple, A serisi çiplerin üretiminde bir alternatif bulamamış gibi duruyor.

TSMC’nin üretimdeki problemlerinin yeni iPhone modellerinin satış tarihini değiştirip değiştirmeyeceğini hep birlikte göreceğiz!

teknik destek