İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPhone’lar Neden Satış Rekoru Kırabilir

KGI Securites analisti Ming-Chi Kuo dünkü araştırma notunda 2017’deki iPhone güncellemelerinin önceki satış rekorlarını kırabilecek kadar yeni özelliklere sahip olacağını söyledi.

teknik destek

Kuo, raporunda gelecek yıl iPhone’un üç yıllık tasarım durgunluğun ardından tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağını söyledi. Kuo, cam tasarımı, kablosuz şarjı ve bazı modeller için bir OLED ekranıyla potansiyel olarak eşi benzeri görülmeyen bir taleple karşılaşacağını düşünüyor.

Kuo’ya göre 2017 yılının ikinci yarısında satışlar 120 milyon ila 150 milyon arasında olacak. 2015 yılının ikinci yarısında 122.8 milyon iPhone satılırken 2014 yılının ikinci yarısında 113.7 milyon satılmıştı.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde Apple, 45.5 milyon iPhone’u sattı. Wall Street analistleri, bu çeyrekte 123.5 milyon iPhone satışı olacağını tahmin ediyorlar.

Apple, gelecek yılın iPhone’u hakkında hiçbir şey vermemesine rağmen Apple’ın Asya tedarik zincirindeki kaynakları kullanan Kuo’nun şirketin gelecekteki ürünleri hakkında çoğunlukla doğru tahminleri var.

Kuo, daha önce yalnızca iPhone Plus modelinin premium sürümünde daha yüksek kontrastlı OLED ekran kullanılacağını bildirmişti. Analist, gelecek yılın standart iPhone Plus ve 4.7 inçlik iPhone’unda TFT-LCD ekran teknolojisi kullanılmaya devam edeceğini, iki LCD modelinde kablosuz şarj özelliği ve tamamen can tasarım bu modelleri de cazip hale getiriyor.

Birçok analist, Apple’ın üç yıldır tasarım değişikliğine gitmediği için bir çok kullanıcının yeni iPhone’u sabırsızlıkla beklediklerini iddia ediyorlar. Bu satış rekorları kırılması için önemli bir sebep.

teknik destek