Yeni MacBook Pro Muhtemelen Ekim Ayı İçerisinde Lanse Edilecek

Apple Eylül ayı içerisinde iPhone 7 ve Apple Watch Series 2‘yi lanse etti ve klasik döngüsünü sürdürdüğünü göstermiş oldu. Şimdi ise tüm dikkatler Mac’ler üzerine yoğunlaşmış durumda. Çünkü şirketin bir sonraki güncelleme döngüsü Mac’ler üzerine olacak.

müşteri hizmetleri

Bazı iç kaynaklara dayandırılan bilgiler ışığında Apple’ın yeniden tasarlanmış MacBook Pro (diğer Mac modelleri için de güncelleme olabilir) için hazırlık içerisinde olduğu belirtiliyor. MacBook Pro lansmanının Ekim ayı içerisinde olduğu rivayet ediliyor. Şirketin son macOS güncellemesinin de beta sürecinde olan macOS 10.12.1 olması ve güncellemenin içeriğinde yeni donanım özelliklerine hazırlık yapılması tüm bu iddialarıda güçlendiriyor.

Yeni MacBook Pro’nun tasarımının komple yenilenmiş olarak sunulması, klavye üzerindeki işlevsel tuşların yerlerini OLED “dokunmatik bara” bırakması bekleniyor. Ayrıca şirketin bir MacBook Pro üzerinde Touch ID deneyimi için de hazırlık yaptığı gelen bilgiler arasında. Son olarak Apple’ın grafik işlemcisini AMD’de kaydırmaya hazırlandığında olduğunu söyleyelim. Bu hazırlığın özellikle yüksek performans sunacak şekilde donatılacak olan 15 inç modele münhasır olmasının söz konusu olduğunun da altını çizelim.

Elbetteki Apple’ın Ekim ayı yerine Kasım ayını da seçmesi mümkün. Yani belirtilen tarih sapabilir ama yine de en muhtemel sürecin bu olduğunu belirtelim. Ayrıca rivayetlere göre MacBook Air’lerinde tasarımsal olarak yenilenmesi bekleniyor. USB-C portu ile birlikte iMac’lerin de yenilenmesi söz konusu.

Sözün özü, Apple hemen hemen tüm Mac modellerini elden geçirecek gibi duruyor.

müşteri hizmetleri