İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni MacBook Pro’da Apple Logosu Aydınlanmıyor

Birçok teknoloji üreticisi ürünleri üzerinde belirli değişimler uygulayarak yenilikçi bir bakış açısını benimsemiş durumda. Apple, bu teknoloji üreticilerinin başında geliyor. Ürünlerinde gerçekleştirdiği değişimler hem kullanıcılarını hem de teknoloji kamuoyunu şaşırtmaya devam ediyor. Bu yönüyle birçok üretici firmayı geride bıraktığını söylemek mümkün.

teknik destek

Macbook serisinin bir ikonu olarak benimsenen aydınlatmalı Apple logosunda bir değişim mevcut. İlk olarak geçtiğimiz yıl Macbook’un 12 inçlik versiyonunda kullanılan parlak Apple logosu yeni Macbook Pro serisinde de tercih edilmiş. Bu durum logonun artık aydınlanmadığı anlamına geliyor.

2016-macbook-pro-lite-box

Macbook Pro serisinin uzay grisi versiyonunda siyah olarak parıldayan logo, gümüş versiyonda ise beyaz olarak tercih edilmiş. İlk kez 1999 yılı üretimi olan PowerBook G3 modeli için kullanılan arka aydınlatmalı Apple logosu geçtiğimiz gün gerçekleştirilen tanıtım ile birlikte geçmişte kaldı. Artık sadece 13 inçlik Macbook Air ve önceki Macbook Pro modelinde bulunuyor.

Yine bir Apple klasiği olarak değerlendirebileceğimiz bir durum ile karşı karşıyayız. Macbook Pro modelleri kutusunda güç uzatma kablosu yer almıyor. İlk olarak Macbook modellerinde karşılaştığımız bu durum Macbook Pro modellerinde de aynı şekilde devam ediyor. Kutuda ek aparat olarak sadece adaptör ve USB Tip-C kablosu yer alıyor. Üstelik Apple tarafından satışa sunulan güç uzatma kablosunun satış fiyatı 19 $ olarak belirlenmiş durumda. Bu Macbook Pro satın almayı düşünen bireyler için önemli bir handikap olabilir.

teknik destek