İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni MacBook Pro’lardaki İnce Detay Hayal Kırıklığına Neden Oldu!

Yeni MacBook Pro her yönü ile kullanıcıları memnun etmiş durumda ama tabiki her zaman daha fazlasını isteyen insanlar da olacak. Ve insanların fazladan istediği şey ise RAM.

teknik destek

Apple’ın en yeni Mac ailesi üyelerinde RAM konusunda Apple’ın bonkör davranacağı ve artık en azından 32 GB’a varan RAM miktarlarının konuşulması bekleniyordu ki ne yazık ki bu gerçekleşmedi. Yeni MacBook Pro’lardan herhangi bir modeli satın almak istediğinizde en fazla RAM miktarı olarak 16 GB’ı görebiliyorsunuz.

Konuyu Apple’ın yönetim kademesinden Phil Schiller’a açan bir kullanıcı attığı e-postaya gelen cevabı diğer insanlarla paylaştı. Phil’den gelen cevap doğrudan pil ömrünü işaret ediyordu. Şu anda 10 saate kadar (13 inç ve 15 inç, yani her iki MacBook Pro varyantı için geçerli) pil ömründen söz ediliyor. Phil Schiller daha fazla RAM kullanmaları durumunda bu pil ömrünün belirgin oranda düşeceğinden söz ediyor.

Phil, Apple’ın RAM miktarı ile değil diğer faktörler de geliştirme yaparak bir dizüstü bilgisayarda en yüksek seviyede performansı sunduğunu da kullanıcıya verdiği cevaba ekliyor.

Yani Apple’ın yeni MacBook Pro’larda maksimum RAM miktarını 16 GB olarak belirlemesinin altında pil ömrü yatıyor. En düşük 5.999 TL (ki 13 inç modelde varsayılan olarak RAM miktarı 8 GB’dır. 16 GB için 800 TL gibi bir fark çıkıyor) gibi bir fiyatla alınacak bir dizüstü bilgisayarda RAM’in elbetteki 16 GB olacak olması kısmen tepkilere neden olmuş durumda.

teknik destek