Şimdi yükleniyor

Yeni Nesil iPhone’ların Ülkemizde Geç Satışa Sunuluyor Olması Bir Avantajdır!

iphone7-7-plus-en-iyi-ozellikler

Yeni Nesil iPhone’ların Ülkemizde Geç Satışa Sunuluyor Olması Bir Avantajdır!

Apple her yıl Eylül ayı içerisinde en yeni nesil iPhone modellerini tanıtıyor ve bir veya iki gün sonrasında ABD başta olmak üzere pek çok kilit pazar olarak görülen ülkede ön siparişlerin alımına başlıyor. Yaklaşık bir haftalık sürecin ardından sonra ise gerek ön siparişlerin teslimatlarına gerekse normal satışlarına bu ülkede öncelikli olarak başlıyor.

teknik destek

Pek çoğuna göre yeni nesil iPhone’ların lansmanında sahnede ekrana gelen ülkeler arasında Türkiye’nin yer almıyor olması bir dezavantaj. Aslında böylesi bir düşünce kesinlikle yanlış. Her yeni nesil iPhone’un ülkemize geç geliyor olması -ki bu süreç 10-15 günlük bir süreçtir- kesinlikle bir avantajdır.

Her yeni iPhone modelinde Apple bazı şeyleri atlamış, görmezden gelmiş olabilir. Hatta ve hatta şirket tarafından fark edilmemiş donanımsal sorunlar söz konusu olabilir. Her kullanıcının iPhone’u teslim alması ve gündelik hayatta kullanması ile bu sorunlar tespit edilir ve Apple tarafından giderilir. Ki bu sorunların giderilmesi süreci gerek yazılımsal gerekse donanımsal olarak kısa sürede yapılır. Söz konusu donanımsal bir sorun ise üretim bandındaki her yeni iPhone buna göre güncellenir ve mevcut iPhone’ların değişimi de yapılır.

Şimdiye kadar iPhone 7 için gerek yazılımsal gerek donanımsal bir kısım sorunlar tespit edildi. Gerek A10 Fusion işlemcinin yük altında dışarıya ses veriyor olması gerekse Uçak Modu’nun açılıp kapatılması sonrası ortaya çıkan hücresel bağlantı problemleri şirket tarafından dikkate alındı ve sorunların giderilmesi için çalışma yürütülüyor. Muhtemelen ülkemizde satışa sunulacak olan hiçbir iPhone 7 modelinde böyle sorunlarla karşılaşılmayacak.

Şimdiye kadar iPhone 7’lerde görülen ve tespiti yapılan donanımsal sorunlar;

Her hayırda bir şer her şerde bir hayır var sözündeki gibi yeni nesil iPhone’ların öncelikli olarak ülkemizde satışa sunulmuyor oluşu kesinlikle bir avantajdır. Sonuç olarak her şeyin takipçisi ve bekleyicisiyiz 🙂

teknik destek

1 yorum

comments user
Nihat Elmalı

Hiç satışa sunulmamasında da bir çok avantaj bulunabilir, sizin yaklaşım tarzınız ile. Yazdığınız yazı tamamıyla bir “polyannacılık” örneği, başka bir şey değil.

Yorumlar kapalı.