İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Snapdragon 700, ucuz telefonlara üstün özellikler getirdi

Snapdragon 700 işlemciler artık Çin’de ekonomik olan akıllı telefonlara güç verecek.

Bundan böyle yapay zeka kullanan ve gelişmiş olan akıllı telefonlara sahip olmak için yüksek miktarda para ödemek zorunda değilsiniz.

Qualcomm bugün, Çin’de daha uygun ekonomik akıllı telefonlarda kullanılmak üzere yeni bir işlemciyi tanıttı. Snapdragon 700 işlemcisinde bulunan yapay zeka desteği, kamera iyileştirmesi ve daha fazla performans artışı sunuyor. Üstelik daha az enerji tüketerek.

Qualcomm‘un kıdemli başkan yardımcısı olan Alex Katouzian, Snapdragon 700 işlemcisiyle kullanıcılara düşük fiyat ve gelişmiş deneyim sunmak için bu işlemciyi geliştirdiklerini ve mobil cihazlara üst seviye özellikler katacağını duyurdu.

Ayrıca Qualcomm’un Apple‘a karşı büyük bir savaş içerisinde olduğunu belirtelim.

Snapdragon 700 işlemcisi hakkında diğer detaylara bakacak olursak, orta seviye Snapdragon 600’a göre iki kat daha hızlı ve AI desteği sunuyor. Bu işlemciyi kullanan telefonlar, yavaş çekim ve düşük ışıkta daha güzel kamera deneyimi yaşayabilecek.

Ayrıca Qualcomm’un Snapdragon 660’ına göre güç verimi %30 daha fazla olacak. Şarj konusuna bakacak olursak eğer kullanıcılar 15 dakika içerisinde batarya kapasitesinin %50’sini şarj edebilecek. Bunla sınırlı kalmayan işlemci “ultra hızlı LTE” desteği ve Bluetooth 5 gibi son sürüm bağlantıyı destekliyor.

Yeni işlemciyi kullanan telefonlar 2018 yılının ilk yarısında raflarda yerini alacak ve Snapdragon 700’ün müthiş ekonomik fiyat, yüksek performans deneyimini artık uygun fiyatlı telefonlarda bile yakalamak mümkün olacak.