Yeniden Tasarlanan iCloud.com Fotoğraflar Web Uygulaması Artık Herkese Açık

icloud-fotograflar

Bu ayın başlarında iCloud beta web sitesinde Fotoğraflar web uygulamasına yeni bir güncelleme yaptıktan sonra Apple artık tüm kullanıcılara yönelik güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte iCloud.com’daki uygulama macOS benzeri Fotoğraflar uygulaması deneyimini sunuyor. Açılıp kapatılabilen bir kenar çubuğu ve resimlere tek tek bakarken sitenin altındaki bir albümdeki her fotoğrafın küçük resim görünümünü sunuluyor.

teknik destek

Daha önce, iCloud.com’daki Fotoğraflar uygulamasında sitenin üst kısmındaki bir sekme çubuğuna albüm görünümü yerleştirilmişti. Bu yeni güncelleme ile bir kerede birden fazla albüme gitmek daha kolay hale gelmiş durumda. Gezinme ayarlarını üst seviyeye getirmek için, Fotoğraflar web uygulamasının sağ üst köşesinde albüm oluşturmak, fotoğraf yüklemek, indirmek, paylaşmak ve silmek için dört eylem düğmesi de eklenmiş durumda.

iCloud.com’daki Fotoğraflar web uygulaması hala düzenleme, paylaşılan albümler, anılar ve insanlar gibi, Mac’lerdeki ve iPhone’taki fotoğraflarınızı organize etmek için yüz tanıma özelliğini kullanan iOS ve macOS özelliklerinden yoksun. Kullanıcılar sitedeki yeni Fotoğraflar uygulamasını kontrol etmek için iCloud.com’a geçebilir.

teknik destek