Yenilenen SİM kart ile 150 bin lira dolandırıldı

hacker

Gaziantep’te Şehitkamil ilçesinde yaşamakta olan Mehmet Mutlu Azgın, kendi bilgisi dışında sim kartının yenilenmesi sonucunda 150 bin lirasını kaybetti.

Tüm bu yaşananlar, Gaziantep’te yaşamakta olan Mehmet Murat Azgın‘ın sim kartıyla ilgili yaşamış olduğu bir sorundan ötürü operatöre başvurmasıyla başladı. Sim kartta yaşanan sorunun giderilmesi için kollarını sıvayan görevliler, sim kartın zaten 1 gün önceden yenilendiğini söyledi.

murat azgın
Bu açıklamadan sonra şüphe duyan Azgın, banka hesaplarını kontrol etti. Kontrol sırasında banka hesaplarındaki bütün paranın çekildiğini gördü. 110 bin liralık parasının yanı sıra bankadan 40 bin liralık kredi de çekilmiş ve hesaplarının tam anlamıyla boş olduğunu anlayınca Azgın, direk emniyete başvurdu.

Araştırmalar sonucu sahte ehliyet ve bununla beraber yenilenmiş sım kart ile internet şubesine erişim sağlandığı, hesabındaki paraların ise 3 ayrı kişiye araç bedeli olarak gönderildiğini söyleyen Azgın, yaşanan mağduriyetten dolayı yasal sürecin sonucunu bekliyor.

Yaptığı açıklamada, “Ben 34 yaşındayım bir 34 sene daha çalışırsam, ancak o parayı kazanabilirim. Emniyete suç duyurusunda ve bankaya harcama itirazında bulundum. Halen bir geri dönüş olmadı. Bu işlemlerin 3-4 ay sürebileceğini söylüyorlar. Ben mağdurum, sürekli ödemelerle ilgili mesajlar geliyor.” şeklinde konuşan Azgın’ın yaşadığı bu kötü durum umarız tez zamanda çözüme kavuşur.