Yepyeni Tasarımı ile Yeni MacBook Pro ve Yeni MacBook Air, Bu Ay USB-C Portu ile Geliyorlar

MacBook-OLED-Touch-Panel

Apple’ın hala yeni Mac modellerini, MacBook Pro ve MacBook Air’i tanıtması bekleniyor. Japon web sitesi Mac Otakara şirketin Ekim sonunda sevkiyatlara başlayacağını belirtiyor.

teknik destek

Bu atıfla, Apple’ın 13 ve 15 inç olarak yepyeni MacBook Pro modelini tanıtacağı ayrıca 13 inç MacBook Air’inde yolda olduğunu belirtiyor. 11 inç MacBook Air’in gelmeyeceğini de belirtelim.

Mevcut MacBook Pro ve MacBook Air’lerin aksine yeni modellerde Thunderbolt 3 ve USB-C portu yer alacak. Dha önceki söylentilere göre de MacBook Pro’da dört USB, SD kart yuvası, HDMI portu, USB-A portu ve MagSafe girişi yer alıyordu.

Ayrıca fiziksel tuşların yer aldığı düz klavyeden, OLED dokunmatik ekran ile donatılmış yepyeni bir klavyeye geçiş yapılacağı da belirtiliyor. Ayrıca üst fonksiyon tuşlarının dokunmatik olmasının yanısıra bir de Touch ID desteğinin de bu OLED bara eklenmesi gündemde.

Mac Otakara genellikle tahminleri ile güvenilir bir kaynak durumunda. Geçmişteki sicili oldukça parlak ve şimdiye kadarki pek çok iddiasında haklı çıkmış durumda. Kaynak şimdiye kadarda yeni Mac modelleri için Ekim ayının ötesine gitmiş durumda değil. Yani bu yönü ile Apple’ın Ekim ayının sonuna kadar yeni MacBook Pro ve MacBook Air’i tanıtacağı gerçeği söz konusu.

Apple tarafındaysa herhangi bir lansman hazırlığı söz konusu değil gibi duruyor. Şirketin sadece bir basın açıklaması ile yeni Mac modellerini lanse edeceğini bekliyoruz. Muhtemelen bu lansman bu hafta içerisinde veya önümüzdeki haftanın başında gerçekleşebilir. Bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri