Yine Bir Apple Store Soygunu!

Yine Bir Apple Store Soygunu!

Apple mağazaları hırsızlıklarla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde New York’ta ve Kaliforniya’daki mağazarlarda yapılan hırsızlıkları sizlere aktarmıştık.

teknik destek <

Kaliforniya’da meydana gelen soygunun görüntüleri ilk defa paylaşıldı. Meydana gelen iki soygunda büyük benzerlikler bulunuyor. Her iki hırsızlık vakasında da mağazaya müşteri gibi giriş yapan kapşonlu hırsızlar, kısa sürede masaların üzerindeki cihazları toplayıp kaçıyorlar.

Apple Store Soygunları Devam Ediyor

Daha önce aktardığımız New York soygununda beş hırsız gözüküyordu, ancak bu videoda sadece dört hırsız görebiliyoruz. Mağaza yetkililerinin yaptığı açıklamada, 30 bin dolar değerinde 26 ürünün çalındığı belirtiliyor.

Polis çalınan ürünlerin arasında iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6 modellerinin, bunlara ek olarak 10 adet MacBook’un çalındığı görülebiliyor.

Müşterilerden biir hırsızları engellemeye çalışsa da, başaramıyor. Polis 16-18 yaşlarındaki, kaçıkta kullanılan aracın sürücüsüyle birlikte beş kişiyi aradıklarını dile getirdi. Diğer soygunlarla benzer olduğunu söyleyen güvenlik ekipleri, bu soygunların bir çete tarafından yapıldığını tahmin ediyor.

müşteri hizmetleri