Şimdi yükleniyor

YouTube Kids Üzerinde Ebeveynlerin Denetimi Artıyor

youtube-kids

YouTube Kids Üzerinde Ebeveynlerin Denetimi Artıyor

Son Güncelleme tarihi 27 Nisan 2018 by

Popüler video servisi olan YouTube çocuklar için YouTube Kids uygulamasını tanıtmıştı. Çocukların YouTube üzerinden kendilerine uygun videoları izleyebileceği bir platform olan YouTube Kids uygulamasında anne babaların denetimi arttırılacak. 

teknik destek

Her geçen gün popülerliği daha da artan YouTube çocuklar için YouTube Kids servisini tanıtmıştı. Çocukların güvenli olarak video izlemelerini sağlıyordu. YouTube’dan yapılan açıklamda artık YouTube Kids servisi üzerinde anne babaların çok daha fazla yetkisi olacağı bildirildi. 

Yeni YouTube Kids uygulamasıyla birlikte aileler, istedikleri takdirde sadece YouTube editörlerinin çocuklar için uygun olduğunu düşündükleri içerikleri izlemelerini sağlayabilecek. YouTube’un yeni algoritması tarafından bir havuzda toplanacak olan videolar YouTube editörlerinin de onaylaması durumunda çocuklar tarafından izlenebilecek. 

Ayrıca uygulamaya ilerleye zamanda yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte anne babaları uygulamada daha fazla söz hakkına sahip olabilecek. Anne babalara izledikleri kanallardaki istedikleri içerikleri çocuklarına izletebilecekleri bu yeni güncellemenin kısa bir süre içinde iOS platformunda yayınlanması bekleniyor. 

teknik destek