İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YouTube uygulaması, yeşil ekranlara olan ihtiyacı ortadan kaldırdı

Yapay zekanın bir gün tüm işlerinizi kolaylaştıracağı söylendiğinde pek inandırıcı olmamıştı. Ancak bugün anlıyoruz ki, yapay zeka ile birçok şeyi yapmak mümkün. Yapay zeka şimdi ise YouTube videolarında arka planı değiştiriyor. Hemde yeşil perdeye ihtiyaç duymadan.

teknik destek

Google mühendisleri yeşil perdeyle yapılan arka plan değiştirme işlemini AI ve makine öğrenimi kullanan yeni bir araç geliştirdi. Böylelikle herhangi bir perdeye ihtiyaç duymadan normal video çeker gibi bu işlemi yapmanız mümkün.

İşte o gelişim ve o efektler

Bu yeni teknolojiyle beraber çok fazla eğlencenin olacağı kesin. Bu yeni gelişim sayesinde arka plan değiştirebilir veya filtreleyebilirsiniz. Bu özellik kısa süre içerisinde diğer platformlarada gelecektir. Belki hikaye atarken arka planınızı denize sıfır bir manzara yapıp önünde çay içerek durum atabilirsiniz.

Google’ın açıklaması ise şu şekilde; “İlk hedefimiz teknolojimizi bu ilk efekt üzerinde test etmek için YouTube’daki hikayelerin sınırlı tanıtımını yapmak.”, “Segmentasyon teknolojimizi daha fazla etikete yükselttik ve genişlettikçe, Google’ın daha geniş Artırılmış Gerçeklik hizmetlerine entegre etmeyi planlıyoruz.”

Yinede Google bu özelliğin veya işlevin tam olarak ne zaman geleceği söylemedi. Bu bakımdan yeşil perdenizi çöpe atmamanız gerektiğini belirtelim.

müşteri hizmetleri