Şimdi yükleniyor

Yüksek Fiyat Etiketi iPhone X’e Olan İlgiyi Etkiliyor mu?

iPhone X Satışları

Yüksek Fiyat Etiketi iPhone X’e Olan İlgiyi Etkiliyor mu?

Son Güncelleme tarihi 26 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın 2018 yılının ilk çeyreğinde iPhone X için 50 milyon adet olan tahmini sevkiyat rakamını 30 milyona düşürmesi bekleniyor. Daha önce de pek çok güvenilir Apple analisti, iPhone X’in yüksek fiyatı yüzünden her geçen gün kullanıcı talebinin düşeceği yönünde tahminlerini paylaşmıştı. Peşi sıra gelen bu iddialar, hem Apple’ın hem de tedarikçilerinin hisselerinin düşmesine neden oldu.

Yüksek fiyat ve ilginç yeniliklerin olmaması iPhone X’e olan kullanıcı talebinin düşmesinin gerekçesi olarak öne sürülüyor. Analistler, 999 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olan iPhone X’in tüketicilerin cihaza olan yaklaşımını olumsuz yönde etkilediği söylüyorlar. Analistlerin ortak tahmini 2018’in ilk çeyreğinde iPhone X sevkiyatlarının 25-30 milyona düşeceği yönünde.

Genel olarak her yılın ilk çeyreğinde Apple ürünlerine olan talepte bir düşüş yaşanır ve bu da doğal olarak sevkiyat rakamlarına yansır. 2016 yılına ait bir Nikkei raporunda, Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreğinde iPhone 7 üretimini düşük talep nedeniyle yüzde 10 oranında azaltacağı ileri sürüyordu.

iPhone X, kullanılabilirlik bakımından oldukça kolay bir kullanıma sahip. Bu da kullanıcıların mevcut iPhone’larını satıp iPhone X’e geçmesine neden oluyor. Bunu baz alan kimi analist ise sevkiyat rakamlarında hissedilir düzeyde bir düşüş yaşanmayacağını, tahmini 50 milyon olan sevkiyat rakamının 40 ila 45 milyon arasında bir seviyeye indirgeneceğini dile getiriyorlar.

teknik destek