İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yurt Dışından Getirilen Hangi Apple Ürünlerine Yetkili Servis Desteği Sunulmayacak?

Apple’ın Türkiye’de birtakım servis/garanti kapsamı düzenlemesine gittiğini biliyorsunuz. Artık yurtdışından Türkiye’ye getirilen bazı Apple ürünlerine yetkili servis desteği sunulmayacak. Peki bu uygulama hangi Apple ürünleri için geçerli olacak? Bu yazımızda buna cevap vermeye çalışacağız.

teknik destek

Normal şartlarda, yurt dışından getirilen Apple ürünlerine, 1 yıllık sınırlı uluslararası garanti desteği sunulmaktaydı. Ancak şirketin Türkiye için almış olduğu karar ile bu değişti ve artık ülkemizde ne 1 yıllık uluslarası garanti desteği ne de yetkili servis desteği bu cihazlar için sunulmayacak.

Bu kapsamda;

  • Yurt dışından getirilen iPhone modellerine ve
  • Yurt dışından getirilen SIM kart destekli iPad modellerine

yetkili servis desteği sunulmayacak. Doğal olarak 1 yıllık uluslararası garanti desteği Türkiye’de bu cihazlar için geçerli olmayacak. Bunun dışında yurt dışında SIM kart desteksiz olan bir iPad modelini, Apple Watch’u veya herhangi bir Mac modelini aldığınızda yine 1 yıllık uluslararası garantiye ve yetkili servis desteğine sahip olacaksınız.

Listede yer alan Apple ürünleri için yetkili servis desteği alabilmek adına yurtdışından Apple Store’lar veya Apple Premium Reseller ile görüşmeniz gerekecek.

Her halükarda yani kullanıcı kaynaklı olmayan bir problem olsa dahi, belirli bir ücret karşılığında Türkiye’de servis desteğinin bu cihazlara sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belirsiz.

müşteri hizmetleri