Şimdi yükleniyor

Yurtdışı iPhone fiyatları

Yurtdisi iPhone fiyatlari-0

Yurtdışı iPhone fiyatları

Son Güncelleme tarihi 16 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Yurtdışı iPhone fiyatları ve Samsung fiyatları sizce ne kadar? Bu soru bu aralar çok soruluyor. Malum yurtdışı cihaz kayıt ücreti 500 TL oldu. Yurtdışı telefon fiyatları kaç TL?

teknik destek

Eskiden kur farkının yüksek olmaması sebebiyle yurtdışından telefon almak karlı bir işlemdi. Fakat son dönemde ülkemizde görülen ekonomik dalgalanmalar ve kur değişimlerinden sonra, yurtdışından telefon almak için iyi bir inceleme yapmak gerekir. Yurtdışından getirilecek telefonların, ülkemizde kullanılması için gereken kayıt ücretinin 500 TL olduğu durumda, bu incelemenin önemi bir kat daha artmaktadır.

screenshot.18869130071 Yurtdışı iPhone fiyatları

iPhone yurtdışı telefon fiyatları

Ülkemizde her çıkan iPhone modeli büyük ilgi görmektedir. Son modellerden bir tanesi olan iPhone 8 Plus’ın Türkiye satış fiyatı ise 6 Bin 699 TL olarak belirlenmiştir. Modelin kapsama alanına göre fiyatı daha da yükselmektedir. iPhone model telefonlarda, yurtdışından almak çok avantajlı bir durumdur. Çünkü iPhone 8 Plus’ın Amerika’da satışa başlangıç fiyatı 699 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu fiyat yerel paramıza göre 3 Bin 820 TL’lik bir karşılığa denk gelmektedir. Arada 2 Bin 380 TL’ lik fiyat farkı, iPhone model telefonların özellikle Amerika’dan alınmasında hem fikir olunmasını sağlayacaktır.

Hadi birde Samsung tarafına bakalım…

Samsung yurtdışı telefon fiyatları

Samsung’un amiral modellerinden olan Galaxy Note 9, ülkemizde 128 GB’lık seçeneğiyle 6 Bin 499 TL üzerinden satışa sunulmaktadır. Bakılacak olursa Amerika’da aynı Galaxy Note 9 telefonun satış fiyatı 999 Dolar olarak belirlenmiştir. Yurtdışı kayıt ücretinin fiyata eklenmesinden sonra bile, 540 TL’lik bir olumlu fiyat farkı bulunmaktadır. Galaxy Note 9 almak isteyen müşteriler, bu fiyat farkından dolayı hala yurtdışını tercih edebilirler.

teknik destek