Zayıf iPhone X Satışları Sebebiyle Samsung OLED Üretimini Yavaşlattı

iphone-x-satislari-duruyor

Apple‘ın 29 milyon iPhone X sattığına dair gelen berbat raporun hemen ertesi günü Güney Kore’den gelen bilgi herkesi şoke etti. Samsung‘un bir OLED fabrikasının üretim oranını %10 düşürdüğü bildirildi. Koreli üretici Apple‘ın amiral gemisi geleceği ile ilgili belirsizliklerin artmasıyla birlikte Vietnam’daki genişleme planlarını erteliyor.

teknik destek

Bir analist: “A3 tesisi paneli sadece Apple‘a tedarik edecek şekilde tasarlandı. Apple sarf malzemeleri iyileşmedikçe Samsung‘un bu sene az kazanması kaçınılmaz” dedi. Fabrika ayda 135.000 OLED üretiyor ve bunun 100.000’den fazlası Cupertino’ya gidiyor.

iphone-x-zayif-satislar

Zayıf iPhone X Satışları Samsung OLED Üretimini Yavaşlattı

Apple‘ın iPhone X ile nasıl ilerleyeceği konusunda belirsizlik sebebiyle Koreli haber ajansları şirketin aynı panelleri iki farklı telefona hazırladığını söyledi. Biri çapraz olan ekran 5.85 inç, diğeri ise 6.46 inç olarak üretiliyor. LG Display bu ekranları kullanacak marka olabilir.

Koreli şirket LG‘nin bir başka kuruluşu olan LG Chemical halen 2018 iPhone’ları çalıştırması için L şeklinde pil üzerinde çalışıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi pillerin seri üretiminin bu yıl çok yakında başlatılması bekleniyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.